Crawford - Diaz w Polsacie Sport

Sporty walki

Walka Terence'a Crawforda (30-0, 21 KO) z Feliksem Diazem (19-1, 9 KO) będzie głównym wydarzeniem gali w Nowym Jorku. Zdecydowanym faworytem będzie mistrz świata WBC i WBO wagi superlekkiej. Transmisja gali od 3.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Crawford został mistrzem świata WBO wagi superlekkiej w kwietniu 2015 roku, kiedy to znokautował Thomasa Dulorme'a. Od tego czasu zaliczył cztery udane obrony, a w lipcu zeszłego roku dorzucił na swoje konto mistrzostwo świata WBC po wysokim zwycięstwie na punkty z Viktorem Postolem. Dla Amerykanina trudno jest znaleźć równorzędnego przeciwnika, więc wydawało się, że konfrontacja z Ukraińcem może wymagać od niego nieco większego wysiłku, lecz okazało się, że i tak przeszkoda została łatwo przeskoczona przez pięściarza z Omaha.

 

Niespodziankę w grudniu 2016 roku zapowiadał także John Molina Jr, ale po przegraniu wszystkich rund poległ przez nokaut w ósmym starciu. Crawford śrubuje więc swój rekord i przewija się w licznych notowaniach na najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe. Styl jego walki zawsze budzi zachwyt kibiców pięściarstwa - Amerykanin jest nieuchwytny dla przeciwników, bawi się z nimi, by na koniec - najczęściej - wygrać przez nokaut. Jego kapitalne zmiany pozycji, praca na nogach i balans wiele razy wywoływał wielką euforię na trybunach.

 

Receptę na niemal nieomylnego Crawforda postara się znaleźć Felix Diaz - mistrz olimpijski wagi superlekkiej z Pekinu. Warto też zaznaczyć, że to Dominikanin pragnął walki z amerykańskim mistrzem, a przecież niewielu jest w stanie wyzwać go na pojedynek. Jego zdaniem ma odpowiednie doświadczenie, by wygrać tę walkę.

 

Crawford będzie miał przewagę zasięgu i jeśli nie da się wciągnąć w ringową awanturę, to powinien dopisać kolejne zwycięstwo. Gdyby jednak stracił głowę i wdał się w bójkę, to szanse Diaza rosną. Nieważne jednak, jak zakończy się ten pojedynek - emocje będą gwarantowane!

 

Poza tym na gali w Nowym Jorku zobaczymy Raymundo Beltrana (32-7-1, 20 KO), Jonathana Maicelo (25-2, 12 KO) oraz niepokonanego Konstantina Ponomareva (31-0, 13 KO). Drugą zawodową walkę stoczy też Shakur Stevenson (1-0, 1 KO).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze