Kuyt zakończył karierę!

Piłka nożna

Po wywalczeniu pierwszego mistrzostwa Holandii w karierze, Dirk Kuyt postanowił zawiesić buty na kołku. W piłkę zawodowo grał prawie 20 lat.

Gdziekolwiek występował, zawsze potrafił się dobrze zaaklimatyzować. Karierę zaczął w Utrechcie, gdzie spędził pięć lat. Zdobył tam 51 bramek, co zaowocowało transferem do mocniejszego Feyenoordu. Tam również błyszczał skutecznością, bo już w pierwszym sezonie strzelił 20 goli, by w kolejnym strzelić ich aż 29. Taki wynik dał mu tytuł króla strzelców Eredivisie. Po trzech sezonach trafił do Liverpoolu i mimo że tam nigdy nie był pierwszoplanową postacią, to wszyscy cenili jego wielką wolę walki, ambicje i łatwość trafiania do siatki.

 

Po sześciu sezonach przeniósł się na trzy lata do Fenerbahce, a w 2015 roku wrócił do Feyenoordu. Nie spodziewał się chyba tego, że jego drużyna będzie w tym sezonie grać aż tak dobrze. W ostatniej kolejce piłkarze z Rotterdamu grali kluczowy mecz z Heraclesem Almelo i musieli wygrać. Sprawy w swoje ręce wziął Kuyt, który skompletował hat-tricka i zapewnił Feyenoordowi pierwsze mistrzostwo od 1999 roku. To był więc idealny moment dla legendy na zawieszenie butów na kołku.

 

Klubowy dyrektor Martin van Geel podziękował piłkarzowi za wielki wkład w rozwój Feyenoordu.

Prócz mistrzostwa Holandii, Kuyt w trakcie kariery zdobył też Puchar Holandii, Puchar Ligi Angielskiej, Tarczę Wspólnoty, mistrzostwo Turcji, Puchar Turcji oraz Superpuchar Turcji. Wraz z z reprezentacją zdobył srebrny i brązowy medal mistrzostw świata.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze