Gordon na dłużej w Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Gordon na dłużej w Jagiellonii Białystok
fot.Cyfrasport

Szkocki obrońca Ziggy Gordon na dłużej zostanie w Jagiellonii - białostocki klub skorzystał z opcji przedłużenia jego umowy na kolejne trzy lata. 24-letni piłkarz pojawił się w tym zespole zimą. Po nie najlepszym początku, obecnie jest podstawowym graczem.

Gordon ma polskie korzenie, w piłkarskiej biografii ma występy w młodzieżowej reprezentacji Szkocji. Jest nominalnie prawym obrońcą, ale może występować również na środku oraz na lewej stronie defensywy. Od początków kariery związany był z klubem Hamilton Academical FC; przed obecnym sezonem przeszedł do Partick Thistle (obecnie siódme miejsce w szkockiej ekstraklasie).

 

Z Jagiellonią związany był półroczną umową z opcją przedłużenia, z której Jagiellonia skorzystała przedłużając właśnie kontrakt z piłkarzem o kolejne 3 lata. Dotychczasowy bilans Gordona w piłkarskiej ekstraklasie, to osiem spotkań (siedem w pierwszym składzie).

 

Jagiellonia szukała w przerwie rozgrywek piłkarza na tę pozycję. W pierwszej części sezonu nominalnie grał na prawej obronie Łukasz Burliga, a przy jego słabszej dyspozycji, czy tak jak teraz w czasie kontuzji, zastępował go na tej pozycji Rafał Grzyb, a nawet Przemysław Frankowski - nominalnie pomocnicy. Od kilku kolejek pierwszym wyborem na prawej obronie jest Ziggy Gordon.

 

Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Jagiellonii. To jest to, czego chciałem, i bardzo się cieszę, że klub również chciał tego, abym tutaj został. Jestem zachwycony perspektywą kolejnych trzech lat w Białymstoku i będę robił wszystko, aby przez ten czas godnie reprezentować ten klub - powiedział w środę zawodnik, cytowany przez stronę internetową Jagiellonii.

 

Jagiellonia w tym sezonie walczy o mistrzostwo kraju, na cztery kolejki przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli. Gordon był jednym z trzech zimowych transferów do tego klubu. Obok niego pojawili się wtedy w Jagiellonii również: litewski pomocnik Arvydas Novikovas oraz napastnik z Irlandii Cillian Sheridan.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze