GP w skokach. Wiceprezes PZN: W Wiśle wystartuje cała czołówka

Inne
GP w skokach. Wiceprezes PZN: W Wiśle wystartuje cała czołówka
fot. PAP

W konkursach inaugurujących w lipcu tegoroczny cykl FIS Grand Prix w Wiśle wystąpi światowa czołówka skoczków narciarskich. Zawodnicy przygotowują się już do sezonu olimpijskiego i będą chcieli sprawdzić aktualną formę – zapewnił wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

W Wiśle zostaną rozegrane dwa konkursy: w piątek, 14 lipca, drużynowy, a dzień później indywidualny. „W Wiśle wystąpi prawdopodobnie 10 drużyn. Z kolei w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego zobaczymy 12 naszych reprezentantów” – powiedział Wąsowicz.

Wiceprezes dodał, że skocznia już teraz jest praktycznie przygotowana do zawodów. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu obiekt przetestują polscy zawodnicy, którzy trenują w Szczyrku.

Zawody będzie mogło obejrzeć każdego dnia po 4,7 tys. kibiców. „Przygotowaliśmy na każdy konkurs po 4 tys. biletów na miejsca stojące, a także 700 na siedzące, które zostały już wyprzedane” – wyjaśnił.

Zawody w Wiśle inaugurują tegoroczny cykl. Zmagania potrwają do 3 października. Zakończy je konkurs w Klingenthal (Niemcy).

W ubiegłym roku indywidualnie zwyciężył Maciej Kot, który triumfował później także w całym cyklu. W zawodach drużynowych najlepsza okazała się Norwegia. Polska zajęła szóste miejsce.

Pierwsza skocznia w Wiśle Malince powstała w 1933 r. Na jej miejscu w 2008 r. otwarty został nowy obiekt. Najdłuższy skok oddał na niej Austriak Stefan Kraft, który w 2013 r., podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata, wylądował na 139. metrze.

Program zawodów:

13 lipca
16.00 - oficjalny trening
18.00 – kwalifikacje

14 lipca
16.30 - seria próbna
17.30 - pierwsza seria konkursu drużynowego

15 lipca
16.30 - seria próbna
17.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze