Nice 1 Liga: Ważne zwycięstwo Chojniczanki

W spotkaniu 31. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali z Chojniczanką Chojnice 0:1. Gola na wagę trzech punktów i pozostania w grze o awans do ekstraklasy strzelił Paweł Zawistowski.

Sezon Nice 1 Ligi wkroczył w decydującą fazę. Piłkarze Sandecji Nowy Sącz po pokonaniu Znicza Pruszków 5:2 są już jedną nogą w ekstraklasie, a kilka pozostałych drużyn toczy jeszcze walkę o drugie, również premiowane awansem miejsce. Wśród nich były ekipy Olimpii Grudziądz i Chojniczanki Chojnice, a przegrany w tej konfrontacji mógł pożegnać się z marzeniami o ekstraklasie. Olimpia była wiceliderem tabeli z dorobkiem 50 punktów i miała 2 oczka przewagi ósmą w stawce ekipą z Chojnic.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, choć w końcówce przewagę uzyskali przyjezdni. Udokumentowali ją w 42. minucie: akcję rozpoczął Paweł Zawistowski, zagrał do Bartłomieja Niedzieli – rezerwowego, który zastąpił kontuzjowanego Michała Markowskiego, ten ruszył w pole karne Olimpii, wycofał piłkę do Zawistowskiego, który zdołał oddać strzał i pokonał Patryka Królczyka.

Gospodarze mogli wyrównać tuż po przerwie, ale okazji nie wykorzystał rezerwowy Damian Michalik. W 63. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Mikołajczak, ale również nie zdołał zdobyć bramki.

W końcówce gospodarze uzyskali przewagę, ale to podopieczni Artura Derbina byli w końcówce bliżsi strzelenia kolejnego gola. W 86. minucie Królczyk popełnił błąd przy wybiciu piłki, dopadł do niej Mikołajczak, ale bramkarz Olimpii zdołał ją wybić z bramki. W 90. minucie Królczyk znów uratował swój zespół przed stratą bramki, gdy obronił uderzenie Rafała Grzelaka z rzutu wolnego wykonywanego zza linii pola karnego.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)

Bramka: Zawistowski 42

Olimpia: Patryk Królczyk - Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Klemenz, Matic Žitko, Marcin Woźniak - Damian Ciechanowski (46. Damian Michalik), Adam Banasiak, Kamil Kurowski, Daniel Feruga (56. Marcin Smoliński), Marcin Kaczmarek (77. Wesllem Monteiro) - Jakub Łukowski

Chojniczanka: Maciej Gostomski - Wojciech Lisowski, Michał Markowski (34. Bartłomiej Niedziela), Marcin Biernat, Przemysław Pietruszka - Jacek Podgórski (90. Hieronim Gierszewski), Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski (84. Karolis Chvedukas), Łukasz Kosakiewicz - Tomasz Mikołajczak

Żółte kartki: Žitko, Kasperkiewicz, Łukowski, Woźniak - Podgórski, Kosakiewicz, Biernat.