Sezon Nice 1 Ligi wkroczył już w decydującą fazę. Praktycznie pewni promocji do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej mogą być piłkarze Sandecji Nowy Sącz, którzy rozbili wczoraj Znicz Pruszków 5:2. Przed spotkaniem znajdującej się na drugim miejscu w tabeli Olimpii, podopieczni Radosława Mroczkowskiego mają nad nią aż dziesięć punktów przewagi i tylko kompletny blamaż mógłby odebrać im końcowy triumf.

Wytypowanie zespołu, który zajmie drugie miejsce na koniec rozgrywek jest w tym momencie niemożliwe, ponieważ w górze tabeli panuje niesamowity ścisk. Wystarczy powiedzieć, że różnica punktowa pomiędzy drugą, a dziewiątą drużyną w stawce wynosi zaledwie trzy "oczka". Jeśli więc Olimpia i Chojniczanka na poważnie myślą o przekroczeniu ekstraklasowych bram, to nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w decydującej fazie sezonu.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki obu drużyn faworytem będą gospodarze, którzy w ostatnich pięciu meczach odnieśli trzy zwycięstwa i dwa razy podzielili się punktami. Bilans Chojniczanki w tym samym okresie wynosi zaś jedno zwycięstwo, jeden remis i aż trzy porażki.

Transmisja meczu Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice od godziny 17.45 w Polsacie Sport. Komentują Marcin Feddek i Tomasz Łapiński.