Portorykańczyk rozgrywającym Łuczniczki Bydgoszcz

Siatkówka
Portorykańczyk rozgrywającym Łuczniczki Bydgoszcz
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport
Edgardo Goas (z prawej) jest podstawowym rozgrywającym reprezentacji Portoryko

W Łuczniczce Bydgoszcz trwa budowanie składu na kolejny sezon. Nowym rozgrywającym zespołu został reprezentant Portoryko, Edgardo Goas – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Edgardo Goas jest podstawowym rozgrywającym reprezentacji Portoryko, w której zadebiutował w 2009 roku. Polskiej publiczności jest znany m. in. występów na mistrzostwach świata w 2014. W minionym sezonie Goas rywalizował w lidze tureckiej w zespole Konya Buyuksehir Belediye Spor Kulub. Wcześniej doświadczenie zdobywał w lidze portorykańskiej, białoruskiej, fińskiej.


- Jest to chłopak, który sprawdził się już na dobrym poziomie w wielu ligach. Grał w Turcji, Finlandii, na Białorusi. Dla mnie ważne było, że wie jak wygląda życie i liga poza Ameryką Południową. Byłem bliski podpisania kontraktu z nim jeszcze w Warszawie, ale wówczas nie doszliśmy do porozumienia. Śledziłem jego karierę od wielu lat, oglądałem na żywo podczas Ligi Światowej. Od dłuższego czasu podoba mi się jako rozgrywający i jestem przekonany, że będzie się dobrze patrzyło na jego grę. Jest to finezyjna, latynoska siatkówka. W tym sezonie Goas zabłyśnie w PlusLidze – powiedział trener bydgoskiej Łuczniczki, Jakub Bednaruk.

Wcześniej swoje kontakty z klubem z Bydgoszczy przedłużyli Bartosz Filipiak oraz Wojciech Jurkiewicz, a obowiązujące na kolejny sezon mają Mateusz Sacharewicz, Piotr Sieńko, Kacper Bobrowski, Jakub Rohnka oraz Patryk Szczurek.

ask, luczniczkabydgoszcz.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze