UEFA wprowadza istotną zmianę w europejskich pucharach!

Piłka nożna
UEFA wprowadza istotną zmianę w europejskich pucharach!
fot. Cyfrasport

Triumfator Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy będzie wznosił puchar do góry na poziomie murawy, a nie na trybunie jak to miało miejsce w ostatniej dekadzie. Taką decyzję podjął prezydent UEFA Aleksander Cerefin.

Począwszy od tego roku piłkarze oraz piłkarki grające w europejskich pucharach będą wznosić trofeum do góry na specjalnej platformie, która będzie zainstalowana na murawie pięć minut po końcowym gwizdku.

 

- Boisko to scena dla piłkarzy i normalne jest, że powinni właśnie w tym miejscu świętować sukces. Przesłanie jest takie, żeby oficjele schodzili na dół do piłkarzy, aby złożyć im hołd i wręczyć im medale oraz puchar – wyjaśnia Aleksander Cerefin.

 

W najbliższym czasie odbędą się trzy finały europejskiego czempionatu. 24 maja w Sztokholmie odbędzie się finał Ligi Europy, 1 czerwca to z kolei finał Ligi Mistrzyń, a dwa dni później o najważniejsze trofeum w Europie zagrają panowie.

 

Szef UEFA tłumaczy także, że świętowanie na poziomie murawy poprawi widoczność dla kibiców oraz kamer telewizyjnych, które będą mogły swobodnie zarejestrować radość piłkarzy. Taka ceremonia ma być także wprowadzona w najbliższych rozgrywkach Euro 2020.

 

- Zawodnicy mogą dzięki temu świętować ze swoimi kolegami na oczach wszystkich kibiców, bez konieczności wchodzenia na trybunę. Ponadto w momencie, kiedy trofeum zostanie wzniesione do góry, wszyscy kibice będą mieć perfekcyjny widok, niezależnie od sektora, w którym będą zasiadać – tłumaczy Cerefin.

 

W 2007 roku Michael Platini wprowadził przepis, w którym piłkarze lub piłkarki musiały wchodzić na lożę, aby odebrać puchar za zwycięstwo w rozgrywkach międzynarodowych. Wcześniej taki przepis obowiązywał do 1994 roku, kiedy to AC Milan pokonał w Atenach FC Barcelonę 4:0 w finale Ligi Mistrzów.

KN, Polsat Sport, Skysport.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze