W Onico Warszawa znaleźli następcę Zagumnego

Siatkówka
W Onico Warszawa znaleźli następcę Zagumnego
fot. Cyfrasport

W sezonach 2017/18 i 2018/19 grą siatkarzy Onico Warszawa kierować będzie Antoine Brizard. Reprezentant Francji zastąpi w stolicy Pawła Zagumnego, który zdecydował się przejść na siatkarską emeryturę.

– Młodego Francuza w swoim zespole bardzo chciał mieć trener Stéphane Antiga. Jego umiejętności i potencjał docenił także Paweł Zagumny, który zawodniczy strój zamienił na biurko dyrektora sportowego naszego klubu. Szybko doszliśmy więc do porozumienia i podpisaliśmy dwuletni kontrakt. Bardzo się z tego cieszymy. Antoine Brizard o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Jankiem Firlejem, który w poprzednim sezonie przeszedł chrzest bojowy i zostaje z nami – powiedziała prezes Onico Warszawa Jolanta Dolecka.

 

Z parafowania umowy zadowolony był także sam zawodnik.

 

– Gra w Polsce zawsze była moim marzeniem. Teraz będę mógł je spełnić. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że propozycja z PlusLigi przyjdzie tak szybko. Kiedy dostałem ofertę z Onico Warszawa, nie wahałem się długo. To projekt stworzony dla mnie! Do tego będę miał przyjemność pracować ze Stéphanem Antigą, który był doskonałym siatkarzem i jest świetnym trenerem – skomentował.

 

Brizard ma dopiero dwadzieścia dwa lata, a już dobija się do pierwszego składu reprezentacji Francji.

 

– To materiał na klasowego rozgrywającego i solidne wzmocnienie naszego klubu. Po dobrym sezonie w lidze francuskiej, przyszedł czas na Polskę. Z Brizardem wiążemy duże nadzieje. Nie będzie przesadą, jak nazwę go przyszłością rozegrania w Europie. Wierzę, że talent Francuza w PlusLidze będzie rósł bardzo szybko – ocenił Paweł Zagumny.

 

Brizard mierzy 194 cm. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w Paris Volley, gdzie grał w latach 2012-2015. Przez ostatnie dwa sezony zaś bronił barw Spacer’s Tuluza, z którym wywalczył niedawno wicemistrzostwo Francji. Onico Warszawa będzie pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.

RM, onicowarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze