Czarnowski zawodnikiem PGE Skry Bełchatów

Siatkówka
Czarnowski zawodnikiem PGE Skry Bełchatów
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Środkowy Patryk Czarnowski został nowym graczem PGE Skry Bełchatów. 12-krotny medalista Mistrzostw Polski z bełchatowskim klubem podpisał dwuletni kontrakt.

Patryk Czarnowski w minionym sezonie o miejsce w składzie mistrzów Polski rywalizował z Mateuszem Bieńkiem, Łukaszem Wiśniewskim oraz Aleksandrem Maziarzem. Rozgrał 77 setów, w których zdobył 89 punktów, przy średniej 58 procent skuteczności zagrań. Do ZAKSY dołączył w 2015 roku, wcześniej środkowy z drużyną z Opolszczyzny był związany w latach 2010-2012. Trzy sezony spędził także w ekipie Jastrzębskiego Węgla.

 

W swoim dorobku ma dwa tytuły mistrza Polski i Puchar Polski, czterokrotnie wywalczył wicemistrzostwo, sześć razy sięgał po brązowy medal. Z ekipą „Pomarańczowych” wywalczył także brązowy medal Ligi Mistrzów.

 

Mierzący 202 cm środkowy w 2010 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, wystąpił m.in. na mistrzostwach świata 2010 oraz rok później Pucharze Świata, gdzie Polacy zdobyli srebrny medal.

 

Czarnowski jest kolejnym graczem, który dołączył do 2. zespołu minionego sezonu PlusLigi. Wcześniej do PGE Skry z Cuprum Lubin przeszedł także reprezentacyjny rozgrywający Grzegorz Łomacz. Umowy z bełchatowskim klubem przedłużyli atakujący Mariusz Wlazły, środkowy Karol Kłos, rozgrywający Marcin Janusz, libero Robert Milczarek oraz przyjmujący Nikołaj Penczew.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze