Drzyzga na celowniku klubu z Serie A

Siatkówka
Drzyzga na celowniku klubu z Serie A
fot. Cyfrasport

Fabian Drzyzga, po czterech sezonach gry, kilka dni temu rozstał się z Asseco Resovią. Choć dalsze losy rozgrywającego reprezentacji Polski łączono z ligą turecką, teraz coraz głośniej mówi się o kontrakcie z klubem z Serie A.

Jak informują włoskie media Drzyzga ma w przyszłym sezonie zagrać w ekipie Gi Group Monza, którą prowadzi były trener PGE Skry Bełchatów Miguel Angel Falasca.

 

– Jesteśmy bliscy finalizacji rozmów i podpisania umowy z jednym z włoskich klubów. Niestety na razie nie mogę zdradzić szczegółów i wskazać o jaką drużynę chodzi – przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" menadżer siatkarza Georges Matijasević.

 

Drzyzga od 2010 roku gra w reprezentacji Polski, z którą wywalczył m.in. mistrzostwo świata w 2014 roku. Został również powołany do kadry na bieżący sezon i przygotowuje się do udziału w rozgrywkach Ligi Światowej. Dotychczasowa kariera 27. letniego siatkarza przebiegała w polskiej lidze. Przed transferem do Rzeszowa grał m.in. w barwach AZS Częstochowa i AZS Politechniki Warszawskiej. Ostatnio mówiło się, że rozgrywający reprezentacji Polski chciałby spróbować swych sił w klubie zagranicznym.

 

– W każdej lidze, która będzie mnie chciała, chętnie tam wyjadę i zagram. Nie obawiam się jakiejkolwiek ligi. Na pewno nie zostanę w Polsce. Gdzie trafię? Sam bym chciał już wiedzieć – mówił ostatnio Drzyzga w wywiadzie udzielonym Łukaszowi Kadziewiczowi.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze