Głuszak przedłużył kontrakt z Chemikiem Police

Siatkówka
Głuszak przedłużył kontrakt z Chemikiem Police
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Trener Jakub Głuszak w następnym sezonie Orlen Ligi nadal będzie prowadził zespół Chemika Police. 31-letni Głuszak od trzech sezonów jest związany z zespołem mistrzyń Polski.

Jakub Głuszak funkcję pierwszego szkoleniowca mistrzyń Polski przejął po trenerze Giuseppe Cuccarinim, który w trakcie sezonu 2015/2016 rozwiązał kontrakt z klubem. Wcześniej był asystentem Włocha.

 

W przeciągu trzech sezonów 31-letni trener z zespołem z Polic dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski i dwukrotnie zdobył Puchar Polski.

 

- Chemik to najlepszy klub w Polsce, dlatego zawsze występuje presja wyniku. Mamy bardzo dobry zespół, więc logiczne jest, że oczekuje się od nas zwycięstw. W minionym sezonie sprostaliśmy postawionym celom i wygraliśmy wszystko na krajowym podwórku, co bardzo mnie cieszy. Podpisałem nowy kontrakt, zostaję w Policach na dłużej - mówił szkoleniowiec mistrzyń Polski.

 

- Nie boję się postawić na pana Jakuba, bo udowodnił, że potrafi sprostać oczekiwaniom. Jeśli mam możliwość zatrudnić młodego Polaka, który włoży serce i będzie się rozwijał, to wątpliwości odkładam na półkę - zadeklarował Paweł Frankowski, prezes klubu z Polic.

 

Obecnie klub kompletuje skład na kolejny sezon. Kilka dni temu kontrakt z klubem podpisała amerykańska atakująca, Alex Holston.

 

- Proces jest skomplikowany, ponieważ budowa drużyny składa się z wielu etapów. Trzeba dobrać odpowiednio zawodniczki pod względem taktyczno-technicznym, charakterologicznym i finansowym. W naszym klubie staramy się dużo rozmawiać. W procesie transferowym udział biorą sztab szkoleniowy, prezes, dyrektor. To ważne decyzje, którymi wiążemy się na cały kolejny sezon. Nie można strzelić na oślep - zakończył Głuszak.

ask, Polsat Sport, chemik-police.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze