Komplet publiczności obejrzy hit kolejki w Białymstoku

Piłka nożna
Komplet publiczności obejrzy hit kolejki w Białymstoku
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Komplet publiczności obejrzy niedzielny hit 35. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, w którym wicelider Jagiellonia podejmie w Białymstoku lidera Legię Warszawa. W ciągu czterech dni sprzedane zostały wszystkie bilety, na trybunach zasiądzie 22 tys. widzów.

Takiej frekwencji w tym roku w Białymstoku jeszcze nie było, choć do minionej środy Jagiellonia przez wiele kolejek liderowała w tabeli ekstraklasy. Po porażce z Lechią w Gdańsku (0:4) zajmuje obecnie drugie miejsce, i do wyprzedzającej ją Legii (zwycięstwo nad Lechem 2:0) traci dwa punkty, podobnie jak trzeci Lech i czwarta Lechia.

 

Dlatego niedzielny mecz Jagiellonii z Legią stał się absolutnym hitem kolejki. Sprzedaż biletów rozpoczęła się w niedzielę w południe, w środę późnym popołudniem sprzedane zostały ostatnie wejściówki. Szczęściarze mogą już liczyć jedynie na ewentualne zwroty.

 

Do dystrybucji trafiło 22 036 biletów. Ponieważ nie przyjeżdżają kibice Legii, zdecydowano o sprzedaży biletów na sektor zwykle zajmowany przez gości, jak również w tzw. strefach buforowych tworzonych wtedy, gdy takie miejsca dla przyjezdnych są przygotowane.

 

Pojedynki z Legią zawsze w Białymstoku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym sezonie legioniści grali tam w listopadzie ub. roku. Wygrali wówczas 4:1, a mecz obejrzało ponad 18,7 tys. widzów. Do niedzielnego spotkania (początek godz. 18.) był to rekord frekwencji na stadionie Jagiellonii w tym sezonie.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze