NHL: Trzy bramki "Senatorów" w 138 sekund

Hokeiści Ottawa Senators u siebie pokonali broniących tytułu Pittsburgh Penguins 5:1 w meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NHL. W pierwszej tercji strzelili trzy gole w 138 sekund. W rywalizacji play off do czterech zwycięstw "Senatorowie" prowadzą 2-1.

Środowe spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, bowiem już w 48. sekundzie bramkę zdobył Mike Hoffman. Po 13 minutach zespół Senators wygrywał już 4:0 i zanosiło się na pogram "Pingwinów". Kolejno na listę strzelców wpisali się: Marc Methot (11), Derick Brassard (13) i Zack Smith (13). Dwa ostatnie gole padły w odstępie zaledwie 24 sekund.

"Wszyscy odczuwaliśmy, że gramy przed własną publicznością ze zdobywcami Pucharu Stanleya. W każdym z nas, zawodników, było mnóstwo energii, mnóstwo emocji" - stwierdził Hoffman, który w play off uzyskał już pięć bramek.

Znakomita gra "Senatorów" sprawiła, że trenerzy rywali bardzo szybko zdecydowali się na zmianę bramkarza. Lodowisko opuścił Marc-Andre Fleury, a jego miejsce po niecałych 13 minutach zajął Matt Murray. Dla niego to był pierwszy występ od ponad miesiąca. W tamtym sezonie pomógł Penguins w triumfie w NHL. W środę obronił 19 z 20 strzałów; bilans Fleury'ego 5-9.

Pod koniec drugiej części rezultat na 5:0 poprawił Kyle Turris. Autorem honorowego trafienia dla aktualnych mistrzów NHL był Sidney Crosby.

"Nie można oczekiwać zwycięstwa, kiedy tak fatalnie rozpoczyna się spotkanie" - przyznał Crosby.

Z kolei trener gości Mike Sullivan dodał: "Ciężko pozbierać się po tak szybkiej stracie bramki. Do tego przeciwnicy mieli wsparcie swych kibiców. W następnym meczu musimy zdecydowanie lepiej zagrać od początku".

Spotkanie numer 4 odbędzie się w piątek w Ottawie.