Pierwszy stadion MŚ 2022 jest gotowy

Piłka nożna
Pierwszy stadion MŚ 2022 jest gotowy
fot. PAP

Pierwszy stadion mistrzostw świata 2022, które odbędą się w Katarze jest gotowy. Budowę zakończono na pięć lat przed turniejem, a sam obiekt pomieści ponad 40 tysięcy widzów i jest klimatyzowany.

Międzynarodowy Stadion Khalifa został wybudowany w 1976 roku i mógł pomieścić 20 tys. widzów. Przed mundialem w 2022 roku postanowiono go rozbudować. Po zakończeniu budowy obiekt będzie mógł gościć jednocześnie ponad 40 tys. kibiców.

 

Jednym z najważniejszych aspektów przy modernizacji obiektu był jego system chłodzenia. Katar w ofercie organizacji mistrzostw w 2010 roku zobowiązał się, że rozwiąże problem upałów, które występują w tym kraju. Latem temperatura sięga tam nawet 50 stopni Celsjusza. Dzięki zamontowanemu systemowi klimatyzacji, na stadionie odczuwalna będzie temperatura od 24 do 28 stopni Celsjusza.


Sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Hassan Al Thawadi, powiedział:

 

- Ukończenie naszego pierwszego stadionu ponad pięć lat przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze jest ważnym krokiem. To odzwierciedla naszą determinację, aby zorganizować turniej, z którego cały arabski świat będzie dumny. Jak obiecaliśmy w naszej ofercie, nasze innowacyjne stadiony zapewnią podczas turnieju niezrównane emocje piłkarzom jak i fanom - dodał.

 

Podczas Mistrzostw Świata na obiekcie rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe. Inauguracja zmodernizowanego stadionu odbędzie się jutro, w piątek 19. maja. Zostanie na nim rozegrany finał Pucharu Księcia pomiędzy Al Rayyan i Al Sadd. Na obiekcie odbędą też mistrzostwa świata w Lekkoatletyce w 2019 roku.

ŁK, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze