Team Kinguin zmierzy się z Dignitas w kwalifikacjach do Minora

E-sport
Team Kinguin zmierzy się z Dignitas w kwalifikacjach do Minora
fot. Polsat Sport

Team Kinguin rozpocznie dziś walkę o udział w europejskim Minorze. Pierwszym przeciwnikiem Polaków będą zawodnicy Dignitas.

„Pingwiny” przebywają aktualnie na zgrupowaniu w Warszawie, trenując z nowym zawodnikiem – Bartoszem ‘Hyperem’ Wolnym. Zwalczenie wyraźnego kryzysu w szeregach drugiej siły w Polsce nie będzie łatwe. Dziś jednak przed Kinguin pojawiła się kolejna szansa na udowodnienie niedowiarkom tego, że zespół jest w stanie rywalizować na wysokim poziomie. Zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora spółka Grzegorza ‘SZPERA’ Dziamałka otworzy potyczką z dignitas. I choć biało-czerwoni nie wygrali oficjalnego meczu na zagraniczną formację od 11 kwietnia, ekipa Ricardo ‘foxa’ Pacheco również zaliczyła solidną serię porażek.

 

19:00 – Team Kinguin vs dignitas – BO1

 

Batalia wystartuje o 19:00. Rozegrana zostanie wyłącznie jedna mapa. Równolegle rozpocznie się także pojedynek PENTA Sports z Pawłem ‘innocentem’ Mockiem na czele. Międzynarodowa formacja podejmie dziś szwedzkie Epsilon.

 

W zamkniętych kwalifikacjach do Minora udział biorą także Ninjas in Pyjamas, Team EnVyUs, Heroic, Outlaws, iGame.com, passions, BIG, North Academy, Team LDLC, fnatic Academy, Space Soldiers i Tricked eSport. Osiem najlepszych sekcji uzyska awans na turniej, na którym dobry wynik będzie bezpośrednią przepustką na PGL Majora w Krakowie.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie