Grobelna przedłużyła kontrakt z Budowlanymi Łódź

Siatkówka
Grobelna przedłużyła kontrakt z Budowlanymi Łódź
fot.Cyfrasport

Reprezentantka Belgii Kaja Grobelna w nowym sezonie ekstraklasy siatkarek nadal będzie reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź. 22-letnia czołowa atakująca ligi w piątek przedłużyła kontrakt z wicemistrzem Polski.

Pozostanie Grobelnej w łódzkim klubie nie było pewne, ponieważ - jak podkreślał prezes Budowlanych Marcin Chudzik - po dobrym sezonie, w którym siatkarka zdobyła 514 punktów, otrzymała wiele ofert gry w polskich i zagranicznych ekipach. Ostatecznie jednak Belgijka polskiego pochodzenia zdecydowała się przedłużyć z Budowlanymi umowę o kolejny rok. - Bardzo cieszę się, że przez kolejny sezon będę mogła reprezentować barwy Grot Budowlanych Łódź. Ostatni sezon był dla mnie niesamowity. Pobyt w Polsce, Łodzi, zdobycie srebra, poznanie wielu życzliwych i wspaniałych osób, to wszystko niewątpliwie przyczyniło się do mojej decyzji – powiedziała Grobelna cytowana na oficjalnej stronie klubu.

 

Szef Budowlanych przyznał, że zatrzymanie atakującej było jednym z kluczowych elementów budowy drużyny na nowy sezon. - Kaja była jednym z filarów naszego zespołu i bardzo zależało nam, żeby została z nami. Cieszymy się, że udało nam się porozumieć i tak wartościowa zawodniczka nadal będzie występowała w Budowlanych – tłumaczył Chudzik.

 

Mierząca 188 cm wzrostu siatkarka urodziła się w Radomiu, ale wychowywała się w Belgii i występuje w reprezentacji tego kraju. Do Budowlanych trafiła przed rokiem i miała duży wkład w wywalczenie przez łódzki klub pierwszego w historii medalu mistrzostw Polski. W minionych rozgrywkach 12 razy była wybierana MVP meczu i pod względem zdobytych punktów ustąpiła jedynie Serbce Adeli Helic (515 pkt) z Developresu SkyRes Rzeszów.

 

Wcześniej nową umowę z wicemistrzem kraju podpisała reprezentacyjna środkowa Gabriela Polańska. Klub pozyskał także inną kadrowiczkę libero Agatę Witkowską.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze