Klopp namaścił Gerrarda na swojego następcę! "Liverpool potrzebuje legendy!"

Piłka nożna
Klopp namaścił Gerrarda na swojego następcę! "Liverpool potrzebuje legendy!"
fot. PAP

Trener Liverpool F.C. Jurgen Klopp zdradził, że chciałby, aby jego następcą została legenda "The Reds" Steven Gerrard. - Powiedziałem Gerrardowi, że kiedy już odejdę z Anfield, to chciałbym, aby to właśnie on "przejął ode mnie pałeczkę" - wyznał niemiecki szkoleniowiec.

W lipcu 2015 roku Gerrard został wytransferowany do grającego na codzień w MLS Los Angeles Galaxy. 24 listopada ubiegłego roku ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej i niedługo później wrócił na Anfield, gdzie zajął się szkoleniem młodzieży.

Trener pierwszej drużyny Klopp już teraz zasugerował, że cieszyłby się, gdyby to właśnie Gerrard zastąpił go w przyszłości na ławce.

- Fantastycznie, że udało nam się ściągnąć Stevena z powrotem do Liverpoolu. To niesamowity człowiek, który był w dodatku jednym z najlepszych piłkarzy świata. Naturalnie nie przejmuję się zanadto tym, kto będzie prowadził drużynę po mnie, ale powiedziałem Gerrardowi, że kiedy już odejdę z Anfield, to chciałbym, aby to właśnie on "przejął ode mnie pałeczkę". Będę starał się przekazać mu jak najwięcej informacji oraz tajników trenerskiego warsztatu, ponieważ w przyszłości może spaść na niego wielka odpowiedzialność. Liverpool potrzebuje bowiem takiej legendy jak Steven Gerrard - powiedział Klopp.    

Zawodnik jest prawdziwą legendą zespołu "The Reds". Na przestrzeni siedemnastu lat rozegrał w jego barwach 710 spotkań, w których strzelił 186 goli. Z drużyną prowadzoną przez Rafę Beniteza zdobył w 2005 roku Puchar Ligi Mistrzów. Z zespołem z Merseyside zdobył również: dwukrotnie puchar Anglii, trzy Puchary Ligi, a także raz triumfował w Superpucharze Europy. Jest również kapitanem zespołu z Anfield, który może pochwalić się najdłuższym stażem. Z opaską na ramieniu występował przez dwanaście lat, a pierwszy raz założył ją już jako 23-latek.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze