Leon w końcu zagra w kadrze? Prezes PZPS: Niedługo będzie przyjemna niespodzianka

Siatkówka

Wydaje się, że saga z Wilfredo Leonem w barwach reprezentacji Polski w końcu dobiega końca. – Sprawa jest mocno złożona, ale mogę już teraz powiedzieć, że będzie w niej za niedługo przyjemna niespodzianka. W ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni ogłosimy, jak się sprawa ma – zapewnia w rozmowie ze sport.pl Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Saga ta ciągnie się już od prawie dwóch lat, a jej końca nadal nie widać. Leon otrzymał polski paszport w lipcu 2015 roku. Zawodnik nie może jednak doczekać się możliwości gry w biało-czerwonych barwach. Wydaje się, że sprawa w końcu się wyjaśni. Niedawno FIVB wydała zgodę trzynastu zawodnikom i zawodniczkom na zmianę reprezentacji. Wśród nich nie było jednak Leona. – Sprawa jest mocno złożona, ale mogę już teraz powiedzieć, że będzie w niej za niedługo przyjemna niespodzianka. W ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni ogłosimy, jak się sprawa ma – zapewnia w rozmowie ze sport.pl Kasprzyk.

 

– Wszystko nie zależy już od strony kubańskiej, ale od władz NORCECA. Tydzień temu odbyliśmy rozmowy z prezydentem Cristobalem Marte Hoffizem, podczas których określono warunki, na których Leon będzie mógł grać dla Polski. Teraz czekamy. Krokiem milowym jest zatwierdzenie zmiany reprezentacji dla Leala, ale on również będzie musiał odczekać dwa lata karencji. Jeśli w tym miesiącu NORCECA przybije w dokumentach pieczątkę ze zgodą na występy Leona w polskiej kadrze, to równo za dwa lata pojawi się on w szeregach biało-czerwonych. Najwcześniej zagra w maju 2019 roku – tłumaczy prezes.

 

Leon jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie. Na co dzień występuje w rosyjskim Zenicie Kazań, z którym wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów.

 

W załączonym materiale jedna z akcji Wilfredo Leona.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie