MLS: Przedstawiono projekt stadionu w Miami

Piłka nożna
MLS: Przedstawiono projekt stadionu w Miami
fot. Populous

W Miami zaprezentowano projekt stadionu na 25 tysięcy widzów, na którym mecze ma rozgrywać drużyna piłkarska z tego miasta. Nie przewidziano miejsc parkingowych - poinformowały lokalne media. Współwłaścicielem przyszłego klubu MLS jest słynny David Beckham.

Obiekt ma powstać w dzielnicy Overtown, niedaleko stadionu baseballowego Marlins. Powinien zostać oddany do użytku w 2021 r. Inwestycja szacowana jest na ponad 300 mln dolarów.

 

W sezonie 2018 do Major League Soccer dołączyć mają Los Angeles FC oraz właśnie drużyna z Miami. Przez kilka lat piłkarze będą musieli rozgrywać mecze na stadionie Marlins lub Hard Rock Stadium, który jest domem zespołu futbolu amerykańskiego (NFL) Dolphins.

 

By budowa mogła się rozpocząć, inwestorzy muszą jeszcze wykupić od władz hrabstwa Miami-Dade ostatnie trzy akry gruntu. W tej sprawie ma się wypowiedzieć specjalna komisja, ale burmistrz już zapowiedział, że najpierw zostaną wysłuchane opinie mieszkańców Overtown. Negocjacje w sprawie lokalizacji stadionu trwają od... początku 2014 roku.

 

Pierwotnie były angielski piłkarz wraz z grupą inwestorów chciał wybudować stadion nad oceanem, ale władze miasta uznały, że zgodnie z prawem teren ten może być wykorzystany wyłącznie pod inwestycje portowe.

 

"Nie będzie miejsc parkingowych w okolicy stadionu. Chcemy zachęcać kibiców, by korzystali z miejskich środków transportu - metra, kolei, taksówek wodnych. Zależy nam na zmianie przyzwyczajeń mieszkańców przyjeżdżających na publiczne imprezy" - powiedział podczas prezentacji obiektu prawnik i lobbysta reprezentujący Beckhama.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze