Polscy sędziowie odetchną? VAR może wkrótce zawitać do Lotto Ekstraklasy

Piłka nożna
Polscy sędziowie odetchną? VAR może wkrótce zawitać do Lotto Ekstraklasy
fot.Cyfrasport

Jak podaje "Przegląd Sportowy" w przyszłym tygodniu do Warszawy przybędą sędziowie ze szczebla centralnego, żeby uczestniczyć w szkoleniu, które ma być przygotowaniem do wdrażania ich w technologię VAR, czyli systemu powtórek wideo. Wszystko po to, aby rozstrzygać kontrowersyjne sytuacje na boiskach Lotto Ekstraklasy.

O wprowadzeniu systemu VAR (Video Assistant Referee) mówi się od kilku miesięcy. Stopniowo zaczyna się już nawet z niego korzystać. W sezonie 2017/18 będzie praktykowany m.in. w lidze niemieckiej oraz włoskiej, a także na przyszłorocznym mundialu w Rosji. Być może do tej grupy przyłączy się również Lotto Ekstraklasa, w której także nie brakuje kontrowersji. VAR z pewnością bardzo ułatwiłby pracę polskim arbitrom piłkarskim.

"Przegląd Sportowy" informuje, że w środę (24 maja) w Warszawie odbędzie się szkolenie wszystkich sędziów ze szczebla centralnego. Przeprowadzony kurs będzie dotyczył właśnie zakresu wykorzystywania techniki VAR. Szkolenie przeprowadzi sam dyrektor techniczny Międzynarodowej Rady Piłkarskiej - David Elleray.

W tej chwili nie podało szczegółów dotyczących potencjalnej daty wprowadzenia systemu wideo powtórek w naszej Ekstraklasie. Jednak przyszłotygodniowe szkolenie wskazuje, że taki wyjście jest na poważnie brane pod uwagę także w naszym kraju. 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze