AS Roma rozbiła Chievo Werona i przedłużyła swoje szanse na mistrzostwo

Piłkarze AS Roma podtrzymali szansę na zdobycie mistrzostwa Włoch po zwycięstwie z Chievo Werona 5:3. Zawodnicy z Rzymu czekają teraz na starcie Juventus Turyn - Crotone, w którym powinna się rozstrzygnąć kwestia Scudetto.

Drużyna Luciano Spallettiego walczyła o przedłużenie szans na mistrzostwo. Jednak oprócz swojego zwycięstwa potrzebują potknięcia Juventusu Turyn. Od początku piłkarze AS Roma ruszli zdecydowanie na rywali. Mimo dominacji Giallorossich, to drużyna z Werony objęła pierwsza prowadzenie za sprawą trafienia Lucasa Castro. Roma odpowiedziała za sprawą Stephana El Shaarawy'ego. Chievo było zdeterminowane i po raz kolejny objęło prowadzenie. Roberto Inglese wykorzystał dośrodkowanie Valtera Birsy i głową pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Po tej bramce "Giallorossi" się obudzili i przejęli inicjatywę na boisku. Do wyrownania jeszcze przed przerwą doprowadził Mohamed Salah. Po wznowieniu gry dominacja Romy nie podlegała dyskujsji. Najpierw pierwsze prowadzenie w meczu dał El Shaarawy. Kolejne gole dla AS Roma były tylko kwestią czasu. Na 4:2 niespełna kwadrans przed końcem strzelił Salah, a wynik podwyższył w 83. minucie Edin Dżeko. W końcówce piłkarze Chievo zmniejszyli rozmiary porażki za sprawą drugiego w meczu trafienia Inglese.

Wygrana powoduje, że Roma traci do liderującego Juventusu tylko punkt. "Stara Dama" rozgrywa swój ligowy mecz z Crotone jutro. Jeżeli turyńczycy wygrają, zdobędą mistrzostwo. Jeżeli stracą punkty, kwestia Scudetto rozstrzygnie się za tydzień.

Chievo Werona - AS Roma 3:5 (2:2)
Bramki: Lucas Castro (15), Roberto Inglese (37, 86) - Stephen El Shaarawy (28, 58), Mohamed Salah (42, 77), Edin Dzeko (83)