Błaszczykowski może spaść z Bundesligi! HSV znów się uratowało

Ostatnia kolejka Bundesligi była niezwykle emocjonująca. Borussia Dortmund była blisko spadku poza podium, ale ostatecznie wygrała z Werderem Brema 4:3. Pierre-Emerick Aubameyang na ostatniej prostej wyprzedził Roberta Lewandowskiego w walce o tytuł króla strzelców, a HSV Hamburg znów cudem utrzymał się w Bundeslidze, a tym samym VfL Wolfsburg Jakuba Błaszczykowskiego będzie musiał grac w barażach o utrzymanie.

Borussia była bliska spadku na czwarte miejsce, które daje miejsce jedynie w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Ostatecznie jednak podopieczni Thomasa Tuchela, mimo że dwukrotnie w meczu przegrywali z Werderem to uratowali trzy punkty. Wszystko dzięki trafieniom Aubameyang i Marco Reusa, którzy zdobyli po dwie bramki. Gabończyk dzięki tym golom wyprzedził na ostatniej prostej Lewandowskiego w walce o tytuł króla strzelców. Poza kadrą Borussii z powodu drobnego urazu znalazł się Łukasz Piszczek.

Kolejny raz ogromne szczęście mieli piłkarze HSV, którzy cudem obronili miejsce w Bundeslidze w bezpośrednim pojedynku o utrzymanie z Wolfsburgiem. Drużyna Błaszczykowskiego po pierwszej połowie remisowała 1:1, ale w 88. minucie pogrążył ją Gian-Luca Waldschmidt, który tym samym utrzymał HSV, a Wolfsburg będzie przez to musiał grać baraże o utrzymanie. Polski pomocnik grał w tym spotkaniu do przerwy. Na drugą część spotkania zastąpił go Vieirinha.

Bayern Monachium przypieczętował tytuł mistrza kraju w meczu z Freiburgiem (4:1). To spotkanie było tym samym pożegnaniem Philippa Lhama i Xabiego Alonso, którzy tym występem zakończyli swoją przygodę z futbolem. Lewandowski rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę. Cały mecz z ławki rezerwowych Feriburga oglądał Łukasz Gikiewicz.

Poza kadrą FC Koln na mecz z Mainz (2:0) znalazł się Paweł Olkowski. Natomiast cały mecz na ławce przesiedział Eugen Polański w meczu Hoffenheim z Augsburgiem (0:0).

Bayern Monachium - Freiburg 4:1 (1:0)
Bramki: Arjen Robben 4', Arturo Vidal 73', Frank Ribery 90+1', Joshua Kimich 90+3' - Nils Petersen 76'

Borussia Dortmund - Werder Brema 4:3 (2:2)
Bramki: Zlatko Junuzović 7', Fin Bartels 46', Max Kruse 68' - Marco Reus 32' i 75', Pierre-Emerick Aubameyang 42' i 89'

Borussia Mönchengladbach - Darmstadt 2:2 (0:0)
Bramki: Thorgan Hazard 50', Raffael 65' - Sven Schipplock 62', Marcel Heller 90'

Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:6 (0:3)
Bramki: Mitchell Weiser 71', Sami Allagui 86' - Chicharito 5', Kai Havertz 31' i 45+1', Stefan Kiessling 64', Aranguiz 81', Joel Pohjanpalo 90'

FC Köln - Mainz 2:0 (1:0)
Bramki: Jonas Hector 43', Yuya Osako 87'

HSV Hamburg - Wolfsburg 2:1 (1:1)
Bramki: Filip Kostic 32', Gian-Luca Waldschmidt 88' - Robin Knoche 23'

Hoffenheim - Augsburg 0:0 (0:0)

Eintracht Frankfurt - RB Lipsk 2:2 (0:1)
Bramki: - Jesus Vallejo 83', Danny Blum 90' - Marcel Sabitzer 25' Yussuf Poulsen 56'

Ingolstadt - Schalke 1:1 (1:1)
Bramki: Pascal Gross 41' - Donis Avdijaj 2'