De Giorgi: Spotkanie z Iranem to coś więcej niż mecz towarzyski

Siatkówka

Na kilka godzin przed debiutem na stanowisku selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi opowiedział o pierwszych dniach pracy z kadrą. Włoch stwierdził, że mimo iż spotkanie z Iranem będzie tylko meczem towarzyskim, to jego zawodnicy dadzą z siebie wszystko.

Marcin Lepa: Jak poszedł pierwszy tydzień pracy z drużyną? Poznałeś już wszystkich

 

Ferdinando De Giorgi: Jeszcze nie, bo jesteśmy bardzo zajęci. Praktycznie nie wychodzimy z hali. To był dobry tydzień. Zwykle jest tak, że pierwsza dwa tygodnie są bardzo ważne. Musiałem ułożyć plan działania. Wszyscy bardzo dużo z siebie dają, są zaangażowani. Dużo pracowaliśmy na formą, techniką, nie było łatwo, ale poradziliśmy sobie bardzo dobrze.

 

W sobotę zadebiutujesz w tak ważnym dla polskiej siatkówki miejscu.

 

Znam historię tego miejsca. Dla mnie będzie to specjalny dzień, dla mnie szczególnie. Muszę się bardzo skupić na swojej pracy. Powiedziałem swojej drużynie, że nie ma czegoś takiego jak mecze towarzyskie, bo zaangażowani musimy być w każdym spotkaniu.

 

Podjąłeś pierwsze decyzje co do składu?

 

W sobotę wszyscy zagrają. Chce dać każdemu szansę. Niektórzy mają drobne problemy zdrowotne i wiadomo, że nie dadzą rady wyjść na parkiet.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.  

Marcin Lepa, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze