Gala w Poznaniu: Włodarczyk - Gevor. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki
Gala w Poznaniu: Włodarczyk - Gevor. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight
fot. PAP

Krzysztof Włodarczyk - Noel Gevor to bardzo ważna walka w kontekście przyszłości "Diablo". Jeśli Polak wygra na gali w Poznaniu, to zostanie oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata IBF, który piastuje Murat Gassiev. Kto będzie górą? Transmisja gali w Poznaniu z walką Włodarczyk - Gevor w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Polski pięściarz dąży do odzyskania tytułu mistrza świata i w sobotę może zrobić w tym kierunku milowy krok. Musi "tylko" pokonać Noela Gevora (22-0, 10 KO) podczas sobotniej gali w Poznaniu. Jego przeciwnik nie znalazł jeszcze pogromcy w zawodowej karierze, lecz na "Diablo" nie robi większej różnicy, gdyż czuje się wystarczająco pewnie, by dopisać kolejną wygraną do rekordu. Jednocześnie odsuwa od siebie presję związaną z tą walką.

Ten pojedynek na pewno jest istotny, ale nie jest o być albo nie być. Nikt nie straci przecież głowy. Jest ważny, bo zwycięzca będzie oficjalnym challengerem organizacji IBF, ale... W życiu dzieją się różne rzeczy, bo jak nie ten, to pewnie będzie następny, choć nie biorę tego pod uwagę. Wygranym sobotniej walki jestem ja. To kolejna walka w drodze po pas IBF - powiedział Polsatsport.pl.

Stawką będzie nie tylko pozycja oficjalnego pretendenta, z którym będzie musiał zmierzyć się aktualny mistrz świata wagi IBF wagi cruiser Murat Gassiev, ale także udział w kosmicznym turnieju kategorii junior ciężkiej. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinałów i właśnie w nim powalczy z rosyjskim czempionem. Jak zdradził w poniedziałkowym magazynie Puncher Andrzej Wasilewski, suma nagród całego przedsięwzięcia ma wynieść 23,5 miliona dolarów, a gaża już za pierwszy pojedynek będzie oscylowała wokół 400 tysięcy funtów. Wygrana zapewni drugie tyle.

Włodarczyk jest bardzo pewni siebie i Gevora się boi. Jest zdania, że Niemiec nie mierzył się jeszcze z kimś takim jak on. - Na pewno jest ruchliwy i zadaje mnóstwo ciosów. Minusów nie będę wymieniał, one wyjdą podczas pojedynku.

Wcześniej dojdzie do bardzo ciekawego starcia między doświadczonym Rafałem Jackiewiczem a dopiero wschodzącym Patrykiem Szymańskim. Ten pierwszy przyznaje, że sportowych ambicji już nie ma, ale i tak zawsze jest piekielnie groźny, o czym przekonał się m.in. Michał Syrowatka na gali w Ełku. - Chcę być mistrzem świata, chcę bronić ten tytuł długi czas. Jeżeli marzę o takich laurach, to muszę wygrać z Jackiewiczem. To nie musi być walka do jednej bramki, ale muszę wyjść i zdominować go - powiedział Szymański.

Karta walk:

Walka wieczoru:
Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) - Noel Gevor (22-0, 10 KO); kategoria junior ciężka, 12 rund

Patryk Szymański (17-0, 9 KO) - Rafał Jackiewicz (48-16-2, 22 KO); kategoria superpółśrednia, 10 rund
Przemysław Runowski (14-0, 2 KO) - Alain Chervet (13-0-2, 10 KO); kategoria półśrednia, 6 rund
Przemysław Zyśk (4-0, 1 KO) - Tomasz Gołuch (4-6, 2 KO); kategoria superpółśrednia, 4 rundy
Kamil Gardzielik (2-0, 1 KO) - Przemysław Gorgoń (3-0, 1 KO); kategoria superśrednia, 4 rundy
Paweł Wierzbicki (0-0) - Paweł Sowik (0-1); kategoria ciężka, 4 rundy
Aleksander Strecki (3-0, 1 KO) - Andrei Abramienka (20-8-2, 4 KO); kategoria średnia, 8 rund

Transmisja gali od 18.30 w Polsacie Sport Fight i od 22.30 w Polsacie Sport.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze