Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin z Pucharem Polski!

Piłka ręczna
Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin z Pucharem Polski!
fot. PAP

Puchar Polski 2017 zdobyły piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrywając z Kramem Startem Elbląg 29:26 (13:11) finałowe spotkanie rozgrywane w hali Globus w Lublinie.

Spotkanie finałowe lepiej rozpoczęły elblążanki, które prowadziły 3:1. Później jednak zawodniczki Zagłębia doprowadziły do wyrównania i objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Przez większą część meczu przewaga podopiecznych Bożeny Karkut wynosiła jedną, dwie bramki i dopiero na kwadrans przed końcową syreną wzrosła do czterech trafień (21:17).

 

Bardziej doświadczone zawodniczki Zagłębia kontrolowały już przebieg wydarzeń i cieszyły się ze zdobycia Pucharu Polski, który wieńczy sezon aktualnych wicemistrzyń kraju.

 

Po meczu nie kryła zadowolenia trener Bożena Karkut.

 

"Jest to czwarty Puchar Polski zdobyty przez Zagłębie od kiedy prowadzę ten zespół. Po dziewczynach widać wielką satysfakcję, ale też ogromne zmęczenie tym sezonem, kiedy w końcowej fazie musiałyśmy grać co trzy dni. Fajnie jest jednak jak się wygrywa" - powiedziała Karkut.

 

Finał PP był jednocześnie ostatnim spotkaniem wielokrotnej reprezentantki kraju Kaji Załęcznej, która kończy zawodniczą karierę. Pięknym ukoronowaniem tej kariery jest przyznanie jej wyróżnienia dla najlepszej zawodniczki sobotniego meczu.

 

"Tego się nie spodziewałam. Puchar dla zespołu też oczywiście cieszy, ale marzyłam, by karierę kończyć ze złotym medalem, a to się nie udało. Ten ostatni mecz był trudny, bo jesteśmy zmęczone sezonem, jednak w końcówce udało się uzyskać wyraźniejszą przewagę i zwyciężyć. Nie wiem jeszcze co będę robiła, ale po tylu latach związanych z piłką ręczną sądzę, że zupełnie od niej nie odejdę" - dodała znakomita skrzydłowa.

 

Mimo porażki w finale zadowolone z sezonu były szczypiornistki z Elbląga.

 

"Po siedemnastu latach stanęłyśmy na podium mistrzostw kraju i dla większości z nas był to pierwszy medal. Brązowy medal w lidze i udział w finale Pucharu Polski, to wielki sukces naszej drużyny. Dla mnie ten mecz też był ważny z tego względu, że po raz ostatni wystąpiłam pod swoim panieńskie nazwiskiem" - powiedziała Ewa Andrzejewska.

 

Metraco Zagłębie Lubin - Kram Start Elbląg 29:26 (13:11)

 

Metraco Zagłębie: Monika Wąż, Monika Maliczkiewicz - Kaja Załęczna, Kinga Grzyb 3, Karolina Semeniuk 5, Małgorzata Trawczyńska 2, Małgorzata Buklarewicz 1, Mariola Wiertelak 1, Paulina Piechnik 2, Żana Marić 5, Agnieszka Jochymek 2, Victoria Belmas 4, Jovana Milojević 4

 

Kram Start: Sołomija Szywerska, Alicja Klarkowska, Klaudia Powaga - Magda Balsam 6, Joanna Waga 5, Paulina Muchocka, Aleksandra Jędrzejczyk 1, Daria Gerej 1, Sylwia Lisewska 6, Aleksandra Stokłosa, Patrycja Świerżewska 1, Ewa Andrzejewska 6, Magdalena Szopińska

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze