David Fields przyjął zaproszenie Mateusza Borka na Polsat Boxing Night i zobaczymy go w ringu, w walce Adamka z Haumono. Niewątpliwie to kolejna nobilitacja dla tej imprezy. Jeszcze nie tak dawno był w ringu z Joshuą i Kliczko na wypełnionym do ostatniego miejsca Wembley (90 tysięcy widzów), a 24 czerwca poprowadzi walkę w gdańskiej Ergo Arenie.

W trwającej 17 lat karierze sędziego Fields był też w ringu z innymi Polakami: Kamilem Łaszczykiem, Pawłem Wolakiem, Adamem Kownackim, to on wyliczył Marco Hucka i Chada Dawsona w starciach z Krzysztofem Głowackim i Andrzejem Fonfarą.

Te walki pamiętamy szczególnie, nie uległ w nich presji, nie przerwał dramatycznego pojedynku Hucka z Głowackim w Prudential Center w Newark, gdy Polak padł na deski. Liczył spokojnie, spojrzał mu głęboko w oczy i pozwolił kontynuować walkę. „Główka” Hucka znokautował i odebrał mu pas mistrza świata.

A w pojedynku Fonfary z Dawsonem amerykański sędzia uznał, że były mistrz nie jest zdolny do dalszej walki i w ostatnim starciu ją zakończył. Jego koledzy, bokserscy sędziowie mówią o nim w samych superlatywach, należy do ścisłej czołówki najlepszych ringowych, a nie brakuje głosów, że to on jest w tym fachu najlepszy.

O gali PBN 7 - Nowe Rozdanie:

 

W walce wieczoru PBN 7 do ringu powróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej – Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który zmierzy się z australijskim królem nokautu Solomonem "Solo" Haumono (24-3-2, 21 KO).

 

Przed starciem "Górala" kibice zobaczą pojedynek byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO). "Główka" wystąpi po raz pierwszy od walki z ukraińskim wirtuozem Oleksandrem Usykiem.

 

W Ergo Arenie po raz kolejny zaboksuje także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej ma przed sobą arcytrudne wyzwanie – jego rywalem w Gdańsku będzie niewygodny i mocno bijący Ismail Sillach (25-3, 19 KO), srebrny medalista mistrzostw świata w boksie olimpijskim.

 

MB Promotions nie zapomina również o promocji kobiecego pięściarstwa. 24 czerwca szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO), która przystąpi do obrony tytułu mistrzyni świata WBO Interim w wadze super piórkowej.

 

W Gdańsku zobaczymy również występy niepokonanych: Łukasza Wierzbickiego (12-0, 6 KO) w konfrontacji z Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO), a także świetnie rokującego i mocno bijącego Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Vikapitą "Beast Masterem" Meroro (28-6, 14 KO). Pikanterii karcie walk dodaje również rewanżowe starcie Norberta Dąbrowskiego (20-6-1, 8 KO) z Robertem Talarkiem (17-12-2, 11 KO).