Iran rozgromiony w Spodku! Efektowny debiut De Giorgiego

Polscy siatkarze pewnie pokonali w meczu towarzyskim reprezentację Iranu 3:0. Spotkanie było debiutem selekcjonera Ferdinando De Giorgiego.

Przed siatkarzami reprezentacji Polski kolejny sezon zmagań. Biało-czerwonych czeka w czerwcu rywalizacja w Lidze Światowej, następnie udział w Memoriale Wagnera (11-13 sierpnia), wreszcie najważniejsza tegoroczna impreza: mistrzostwa Europy, które od 24 sierpnia do 3 września zostaną rozegrane w Polsce.

Zanim jednak rozpocznie się rywalizacja o punkty, Polacy zmierzyli się w meczu towarzyskim z reprezentacją Iranu. Spotkanie, które zostało rozegrane w katowickim Spodku, było selekcjonerskim debiutem Ferdinando De Giorgiego.

– Znam historię tego miejsca. Dla mnie będzie to specjalny dzień, dla mnie szczególnie. Muszę się bardzo skupić na swojej pracy. Powiedziałem swojej drużynie, że nie ma czegoś takiego jak mecze towarzyskie, bo zaangażowani musimy być w każdym spotkaniu – mówił przed tą konfrontacją włoski szkoleniowiec.

Mecz z Persami to również okazja do uroczystego pożegnania z reprezentacją słynnego libero Krzysztofa Ignaczaka. Nowy selekcjoner pozwolił zagrać słynnemu libero w wyjściowym składzie, a po pierwszej przerwie technicznej nastąpiło piękne pożegnanie, po którym popularny "Igła" opuścił parkiet.

Pierwsze dwie odsłony miały podobny przebieg. Po wyrównanym początku, w środkowej części gospodarze odskakiwali rywalom na kilka punktów i spokojnie utrzymywali przewagę do końca seta. Jedynie w trzeciej partii goście zdołali w końcówce zagrozić podopiecznym trenera De Giorgiego, ale Polacy nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa.  Biało-czerwoni przeważali we wszystkich elementach, a ich dominacja w bloku była szczególnie widoczna.

Polska – Iran 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek – Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek.

Iran: Pour Ebadi, Saeid Marouf, Mohammad Mousavi, Adel Gholami, Amir Ghafour, Janpour Mirza – Mahrandi (libero) oraz Farhad Salafzoun, Reza Ghara, Vadi Mohammad, Farhad Ghaemi, Heydari.

Mecz zakończony
POLSKA
3:0
IRAN
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – IRAN 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) Kolejny czas na prośbę selekcjonera reprezentacji Polski. Po nim skutecznym atakiem mecz zakończył Dawid Konarski.

POLSKA – IRAN 2:0, 24:23 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

POLSKA – IRAN 2:0, 24:21 Bartłomiej Lemański skutecznie ze środka. Piłka meczowa dla Polski!

POLSKA – IRAN 2:0, 23:21 Pomylił się w ataku Michał Kubiak. Trzy akcje z rzędu dla gości. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 2:0, 23:18 Przestrzelony atak Persów.

POLSKA – IRAN 2:0, 21:18 Skuteczny atak Amira Ghafoura.

POLSKA – IRAN 2:0, 20:15 Dawid Konarski zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – IRAN 2:0, 18:13 Michał Kubiak skutecznie z drugiej linii.

POLSKA – IRAN 2:0, 17:12 Dawid Konarski obił blok rywali.

POLSKA – IRAN 2:0, 16:10 I jeszcze jeden blok! Zdecydowana przewaga Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 2:0, 15:10 Skutecznie Dawid Konarski.

POLSKA – IRAN 2:0, 14:10 Amir Ghafour zatrzymany blokiem.

POLSKA – IRAN 2:0, 13:10 Igor Kolaković poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 2:0, 11:9 Kolejny blok Polaków!

POLSKA – IRAN 2:0, 10:9 Bartłomiej Lemański zatrzymał rywali blokiem.

POLSKA – IRAN 2:0, 8:8 Michał Kubiak obił blok rywali.

POLSKA – IRAN 2:0, 7:8 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – IRAN 2:0, 6:8 Dwa punkty straty gospodarzy na pierwszej przerwie po autowym ataku Michała Kubiaka.

POLSKA – IRAN 2:0, 4:4 Zepsuta zagrywka gości.

POLSKA – IRAN 2:0, 3:3 Skutecznie Milad Ebadipour.

POLSKA – IRAN 2:0, 0:1 Rozpoczynamy trzecią odsłonę meczu!

POLSKA – IRAN 2:0 (25:19, 25:19) Maciej Muzaj kończy seta skutecznym atakiem z prawego skrzydła.

POLSKA – IRAN 1:0, 23:17 Mateusz Bieniek znów bezitosny dla rywali...

POLSKA – IRAN 1:0, 22:16 Kontrę gospodarzy skończył Mateusz Bieniek. Igor Kolaković wziął czas.

POLSKA – IRAN 1:0, 21:16 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – IRAN 1:0, 20:15 Mateusz Bieniek z krótkiej.

POLSKA – IRAN 1:0, 19:14 Pogubili się siatkarze Iranu.

POLSKA – IRAN 1:0, 18:14 Dawid Konarski dotknął siatki.

POLSKA – IRAN 1:0, 18:13 Przestrzelona zagrywka Persów.

POLSKA – IRAN 1:0, 17:12 Dobrze funkcjonuje blok biało-czerwonych w tej części seta.

POLSKA – IRAN 1:0, 16:12 Cztery punkty różnicy na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:0, 15:12 Skuteczny blok gospodarzy.

POLSKA – IRAN 1:0, 12:12 Dawid Konarski obił blok rywali.

POLSKA – IRAN 1:0, 11:10 Bartłomiej Lemański skończył kontrę Polaków.

POLSKA – IRAN 1:0, 10:10 Dwa błędy Irańczyków i Polacy odrobili straty. Igor Kolaković poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 1:0, 6:9 Efektowna kiwka rozgrywającego gości.

POLSKA – IRAN 1:0, 5:8 Zablokowany Dawid Konarski. Trzy punkty straty gospodarzy na pierwszej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:0, 4:6 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Piękne pożegnanie Ignaczaka! (WIDEO)

Krzysztof Ignaczak meczem z Iranem pożegnał się z reprezentacją Polski! Kibice w katowickim Spodku pożegnali go w pięknym stylu. Podobnie jak jego koledzy, którzy w pewnym momencie zaczęli podrzucać go do góry.

POLSKA – IRAN 1:0, 3:5 Przewaga gości na początku seta.

POLSKA – IRAN 1:0, 2:1 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Rozpoczynamy drugą partię!

POLSKA – IRAN 1:0 (25:19) Bartosz Kurek skończył seta skutecznym atakiem!

POLSKA – IRAN 0:0, 24:18 Bartłomiej Lemański ze środka - piłka setowa dla Polski!

POLSKA – IRAN 0:0, 22:17 Skuteczny blok Polaków. Trener Persów wziął drugi czas.

POLSKA – IRAN 0:0, 20:17 Seyed z przechodzącej piłki.

POLSKA – IRAN 0:0, 20:15 Trener Igor Kolaković poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 0:0, 19:15 Michał Kubiak poradził sobie z blokiem rywali.

POLSKA – IRAN 0:0, 17:13 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – IRAN 0:0, 16:12 Cztery oczka zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

POLSKA – IRAN 0:0, 15:12 Biało-czerwoni utrzymują przewagę.

POLSKA – IRAN 0:0, 12:9

A to pierwszy punkt zdobyty przez Polaków pod wodzą trenera De Giorgiego (WIDEO):

Pierwszy punkt reprezentacji Polski pod wodzą De Giorgiego

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

POLSKA – IRAN 0:0, 11:8 Dotknięcie siatki przez Persów.

POLSKA – IRAN 0:0, 9:8 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

POLSKA – IRAN 0:0, 7:8 Krzysztof Ignaczak opuszcza boisko. Mistrzowskie pożegnanie wielkiego libero.

POLSKA – IRAN 0:0, 7:8 Punkt zaliczki gości na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – IRAN 0:0, 6:6 Mateusz Bieniek z krótkiej. Wyrównany początek meczu.

POLSKA – IRAN 0:0, 3:4 Autowy atak Michała Kubiaka i Persowie uzyskali prowadzenie.

POLSKA – IRAN 0:0, 3:2 Skuteczny atak Amira Ghafoura.

POLSKA – IRAN 0:0, 2:0 Rozpoczynamy pierwszy mecz reprezentacji Polski w sezonie 2017!

Składy obu ekip:

POLSKA: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Bartosz Kurek – Krzysztof Ignaczak (libero).
IRAN: Ebadipour,  Saeid,  Seyed,  Gholami,  Ghafour,  Mirzajanpour  – Marandi (libero).

Spotkanie prowadzi duet arbitrów: Wojciech MaroszekPiotr Król.

Hymny obu państw. Mazurek Dąbrowskiego tradycyjnie odśpiewany przez kibiców a capella.

W katowickim Spodku rozpoczyna się prezentacja drużyn.

Poza kadrą na starcie z Iranem znaleźli się: Karol Kłos oraz Kacper Piechocki.

Koniec pewnej epoki! Ignaczak po raz ostatni w reprezentacji Polski

Ignaczak przygodę z reprezentacją zaczynał w kadrze kadetów, a następnie grał w złotej drużynie juniorów (mistrzostwo Europy 1996, mistrzostwo świata 1997), którą prowadził trener Ireneusz Mazur. W 1998 roku, w wieku dwudziestu lat trafił do pierwszej reprezentacji. Początkowo grał jako przyjmujący, ale pod koniec lat dziewięćdziesiątych, po zmianie przepisów, przeszedł na pozycję libero.

Rozpoczęło się już przedmeczowe studio Polsatu Sport.

Irańczycy wybierali dziś prezydenta. Siatkarze zagłosowali w Katowicach:

De Giorgi: Spotkanie z Iranem to coś więcej niż mecz towarzyski

Na kilka godzin przed debiutem na stanowisku selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi opowiedział o pierwszych dniach pracy z kadrą. Włoch stwierdził, że mimo iż spotkanie z Iranem będzie tylko meczem towarzyskim, to jego zawodnicy dadzą z siebie wszystko.