Lotos Trefl zabierze Skrze reprezentanta Polski?

Siatkówka
Lotos Trefl zabierze Skrze reprezentanta Polski?
fot. Cyfrasport

Poprzedni sezon PlusLigi spędził w ekipie PGE Skry, ale nie mógł być do końca zadowolony z pobytu w Bełchatowie. Wiele wskazuje na to, że Artur Szalpuk wkrótce zmieni klub.

Szalpuk przyszedł do Bełchatowa latem ubiegłego roku z Cerrad Czarnych Radom, wcześniej (2013-15) reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej. O ile początek w barwach Skry nie był jeszcze zły, to w drugiej części sezonu, po przesunięciu na przyjęcie Bartosza Kurka, Szalpuk miał dużo mniej szans na zaprezentowanie swych umiejętności na parkiecie. Konkurencja na przyjęciu w Bełchatowie była w minionym sezonie ogromna. Do tego doszły również kłopoty 22. letniego przyjmującego z barkiem... Mimo tych problemów, Szalpuk został powołany przez selekcjonera Ferdinando De Giorgiego do składu reprezentacji Polski na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej.

 

Wiele wskazuje na to, że siatkarz nie przedłuży rocznej umowy z PGE Skrą. Pojawiły się już spekulacje, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Jak udało się nam ustalić, zatrudnieniem reprezentanta Polski zainteresowany jest Lotos Trefl Gdańsk.

 

Trener Andrea Anastasi kompletuje skład, a ósmą ekipę poprzedniego sezonu wzmocnili już: Piotr Nowakowski z Asseco Resovii, Maciej Olenderek z Onico Warszawa, Tyler Sanders z Arkasu Izmir oraz Michał Kozłowski z Espadonu Szczecin.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze