Polscy siatkarze zagrają na MŚ juniorów

Polska pokonała w Berlinie Niemcy 3:0 w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata juniorów U-21. Polski zespół wcześniej wygrał z Belgią oraz Łotwą i awansował do mistrzostw świata, które rozegrane zostaną od 23 czerwca do 2 lipca w Czechach.

Biało-czerwoni znakomicie wywiązali się z roli faworyta berlińskich kwalifikacji. Pewnie wygrali trzy spotkania, w żadnym nie stracili nawet seta. Najwięcej kłopotów mieli w ostatnim starciu turnieju, w którym mierzyli się z gospodarzami. Niemcy wcześniej wygrali po 3:1 z Łotwą i Belgią, nie zdołali jednak ugrać choćby seta w meczu z podopiecznymi Sebastiana Pawlika.

Polacy będą również jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w turnieju finałowym, który na przełomie czerwca i lipca zostanie rozegrany w Brnie i Czeskich Budziejowicach.