PŚ szablistów: Odległe lokaty Polaków w Madrycie

Polscy szabliści zajęli 17. miejsce w zawodach drużynowego Pucharu Świata w Madrycie. W turnieju indywidualnym w stolicy Hiszpanii byli równie daleko - Jakub Ociński (AZS AWF Katowice) zajął 46. lokatę, a Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa) - 57.

Ociński w 1/32 finału turnieju głównego, z udziałem 64 zawodników, przegrał z Brytyjczykiem Williamem Dearym 11:15, a Grzegorek uległ 11:15 Węgrowi Androsowi Szatmariemu, który dotarł później do półfinału.

W finale Niemiec Max Hartung, wicemistrz Europy z 2015 r., pokonał po zaciętej walce Amerykanina Eli Dershwitza 15:14.

Biało-czerwoni w turnieju drużynowym walczyli w składzie: Ociński, Grzegorek, Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań) i Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec). W pierwszym pojedynku - w 1/16 finału - ulegli szablistom Kazachstanu 44:45 i zostali sklasyfikowani na 17. pozycji. W finale Włosi byli lepsi od Rosjan 45:34.