Mistrzem 2. Bundesligi została ekipa ze Stuttgartu. W ostatniej kolejce pokonała na własnym stadionie Wuerzburger Kickers 4:1, a Kamiński, powołany przez trenera reprezentacji Adama Nawałkę do kadry na czerwcowy mecz eliminacji mistrzostw świata z Rumunią, rozegrał całe spotkanie, które oglądało... 60 tysięcy widzów.

Goście, którzy byli beniaminkiem, nie zdołali się utrzymać na zapleczu ekstraklasy.

Remis - 1:1 na wyjeździe z SV Sandhausen - wystarczył do awansu piłkarzom z Hanoweru, którzy zajęli drugie miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do VfB.

Sobiech pojawił się na boisku w 77. minucie. Wszystko wskazuje na to, że był to jego pożegnalny występ w drużynie, w której spędził niemal sześć lat. Kilkanaście dni temu klub poinformował, że nie przedłuży kończącej się po sezonie umowy z niespełna 27-letnim polskim napastnikiem, który w obecnym sezonie zdobył dwa gole.

W zespole gospodarzy zagrali Damian Łukasik, który został ukarany żółtą kartką, oraz Jakub Kosecki, który w 79. minucie został zmieniony.

Trzecią pozycję, punkt za Hannoverem, zajął Eintracht Brunszwik, który zagra w barażach o ekstraklasę z klubem Jakuba Błaszczykowskiego VfL Wolfsburg (25 i 28 maja).