Włodarczyk - Gevor. Skrót walki (WIDEO)

Sporty walki

To nie była łatwa przeprawa dla Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO). "Diablo" pokonał niejednogłośnie na punkty Noela Gevora (22-1, 10 KO) w walce wieczoru na gali w Poznaniu, zyskując status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. Obejrzyjcie skrót walki!

Choć Włodarczyk powtarzał, że każdą kolejną walkę traktuje tak samo, to jednak stawka była spora. Nie dość, że wygrany zyskałby status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej, to jeszcze wystąpiłby w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series, w którym weźmie udział ośmiu cruiserów. Pula tych zawodów ma wynieść 23,5 miliona dolarów, a gaża już za pierwszy pojedynek będzie oscylowała wokół 400 tysięcy funtów. Wygrana zapewni drugie tyle.

"Diablo" wydawał się bardzo spokojny i skoncentrowany, wiedząc, że musi wywrzeć presję od samego początku. Gevor jednak pokazał, iż dysponuje świetnym refleksem - dzięki temu często zaskakiwał przeciwnika atakami z kontrataku. Włodarczyk pracował głównie lewym prostym, którym starał się ustawiać Niemca. Brakowało jednak aktywności i zrywów.

- Nie jestem zadowolony - powiedział już po walce trener Fiodor Łapin, zaznaczając, że "Diablo" nie wykonał planów taktycznych. Włodarczyk był często pasywny, ale na jego szczęście Gevor też specjalnie się nie wyrywał. Ciągle jednak boksował na pressingu, co mogło mieć jakieś znaczenie w oczach sędziów.

Ostatecznie sędziowie nie byli jednomyślni. Jeden wskazał zwycięstwo Gevora, a dwóch - Włodarczyka.

Włodarczyk został więc oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata IBF wagi cruiser. Aktualnie jest nim Murat Gassiev (24-0, 17 KO).

Wynik walki:

Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty (116:112, 115:114, 113:115) Noela Gevora (22-1, 10 KO)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie