Villar prezesem hiszpańskiej federacji piłkarskiej na kolejną kadencję

Piłka nożna
Villar prezesem hiszpańskiej federacji piłkarskiej na kolejną kadencję
fot. PAP

Angel Maria Villar kolejny raz został wybrany na prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF). Funkcję tę sprawuje od blisko 30 lat. Jego główny konkurent wycofał swoją kandydaturę, zwracając uwagę na nieprawidłowości w procedurze wyborów.

67-letni Villar, jedyny pretendent do stanowiska, otrzymał 112 głosów poparcia na 129 oddanych. Funkcję sternika hiszpańskiego futbolu sprawuje nieprzerwanie od 1988 roku. Obecnie jest także wiceprezydent UEFA i FIFA.

 

Ostatnio wszedł w otwarty konflikt z szefem zawodowej ligi hiszpańskiej Javierem Tebasem, który nazwał go "panem feudalnym".

 

Kontrkandydatem Villara w wyborach na kolejną czteroletnią kadencję miał być jego były współpracownik i prawa ręka Jorge Perez. Wycofał on jednak swoją kandydaturę, zgłaszając zastrzeżenia do legalności głosowania korespondencyjnego, w którym wybierano delegatów na zjazd federacji. Oni z kolei uczestniczyli w głosowaniu na prezesa.

 

Perez złożył nawet w tej sprawie skargę do hiszpańskiego trybunału administracyjnego ds. sportu, który jednak nie wyznaczył terminu ogłoszenia werdyktu.

 

Villar, w przeszłości piłkarz Athletic Bilbao i reprezentacji kraju, był też kandydatem we wrześniowych wyborach na stanowisko prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA), ale ostatecznie wycofał się. Na funkcję tę wybrany został Słoweniec Aleksandar Ceferin.

ŁK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie