Karkut: To był bardzo trudny, ale udany sezon

Piłka ręczna
Karkut: To był bardzo trudny, ale udany sezon
fot. PAP/Adam Warżawa

Trenerka piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia Lubin Bożena Karkut przyznała, że zakończony sezon był dla jej zespołu wyjątkowo udany. "Nie zdobyłyśmy co prawda tytułu, ale mamy Puchar Polski i wicemistrzostwo” – zaznaczyła.

Po dwóch sezonach, kiedy Zagłębie kończyło rozgrywki poza podium, zespół z Lubina ponownie sięgnął po medal mistrzostw Polski. Drużyna z Dolnego Śląska była w ekstraklasie druga, a do tego dołożyła triumf w Pucharze Polski.

 

Karkut przyznała, że jest bardzo zadowolona z postawy swoich zawodniczek i z wyniku, jakie osiągnęły.

 

"Nie zdobyłyśmy tytułu, ale mamy Puchar Polski i wicemistrzostwo. Z każdego koloru medalu trzeba się cieszyć. Po dwóch słabych sezonach były głosy krytyki, ale zwyciężyła cierpliwość i dzisiaj zbieramy tego plony. Sezon tak się ułożył, że walka o medale toczyła się do samego końca i mogłyśmy przecież skończyć jak Lublin, czyli poza podium. Dlatego ogromnie się cieszę, bo dziewczyny osiągnęły naprawdę dużo" – powiedziała trener zespołu z Lubina.

 

O złotym medalu MP decydował ostatni mecz sezonu. Zagłębie przegrało w Gdyni z Vistalem 22:24, co zapewniło ligowy triumf zespołowi gospodarzy. Karkut zdradziła, że żal jej było straconej szansy na koronę tylko zaraz po samym spotkaniu.

 

"Żal wynikał z tego, że przegrałyśmy mecz, a ja zawsze chcę wygrywać. Szybko jednak przyszła radość, bo już sam fakt, że mogłyśmy zmierzyć się o złoto, było dużym wyróżnieniem. Przecież dla niektórych moich zawodniczek to dopiero pierwszy medal i pierwszy taki sezon. Wiem, jak wiele wysiłku je to kosztowało. Niektóre kończyły rozgrywki z kontuzją i dopiero teraz będą mogły się wyleczyć" – opowiadała Karkut.

 

Zagłębie po raz szósty zostało wicemistrzem Polski w ostatnich 10 latach. W tym okresie lubinianki raz zdobyły brąz i raz były mistrzyniami kraju. Karkut nie zgodziła się jednak ze stwierdzeniem, że nad Zagłębiem ciąży jakaś klątwa i jest skazane na "bycie drugim".

 

"To takie typowo polskie narzekanie. Zamiast się cieszyć z wicemistrzostwa, to niektórzy narzekają, że nie ma mistrzostwa. Skoro liczy się tylko złoto, to po co przyznawać inne medale? To był bardzo trudny sezon, bo jeden mecz mógł decydować o tym, czy będzie medal, czy nie. W grupie finałowej każde spotkanie było małym finałem. Dlatego bardzo się cieszymy ze srebra i nie patrzymy na narzekających" – nadmieniła trenerka Zagłębia.

 

W Lubinie już w trakcie trwania sezonu myślano o nowych rozgrywkach i wzmocnieniu drużyny. Do zespołu dołączyły już trzy nowe zawodniczki: Klaudia Pielesz, Marta Rosińska i Agata Wasiak. Kakrut nie wybiega jednak daleko w przyszłość i nie chce deklarować, że w kolejnym sezonie Zagłębie ponownie będzie biło się o mistrzostwo.

 

"To zależy nie tylko od naszych ruchów kadrowych, ale też od rywalek. A to, że pozyskałyśmy nowe zawodniczki, to normalna rzecz. To podobnie jak z meczem – zawodniczki jeszcze cieszą się z wygranej, a ja już myślę o kolejnym spotkaniu. Teraz świętujemy wicemistrzostwo i Puchar Polski, ale myślami jesteśmy też już przy kolejnym sezonie. Na odpoczynek może przyjdzie czas później" - podsumowała Karkut.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze