Koniec poszukiwań? PGE Skra Bełchatów pod wodzą Piazzy?

Siatkówka
Koniec poszukiwań? PGE Skra Bełchatów pod wodzą Piazzy?
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Roberto Piazza poprowadzi PGE Skrę Bełchatów? Jak nieoficjalnie podaje "Dziennik Łódzki" włoski szkoleniowiec w najbliższych dniach podpisze kontrakt z wicemistrzami Polski.

Po zakończeniu sezonu było wiadomo, że z PGE Skrą Bełchatów rozstanie się pierwszy trener Philippe Blain, który przyjął ofertę poprowadzenia reprezentacji Japonii.

 

Od początku kilku trenerów wykazywało zainteresowanie tą posadą, wśród nich był m.in. były selekcjoner reprezentacji Polski Daniel Castellani. Zapowiadał się na wielki powrót Argentyńczyka do klubu, z którym w przeszłości wywalczył trzy tytuły mistrza Polski, jednak 56-letni szkoleniowiec wycofał się w ostatniej chwili. Jak tłumaczył, z powodów osobistych wybrał pracę w lidze brazylijskiej, w drużynie Funvic Taubate.

 

Po rezygnacji Castellaniego działacze Skry rozważali kandydaturę Dominique Baeyensa. 61-letni Belg, który w przeszłości prowadził reprezentację swojego kraju, zrezygnował z poprowadzenia wicemistrzów Polski, argumentując, że z przyczyn osobistych woli pozostać w ojczyźnie. Teraz kandydatem do pokierowania grą ośmiokrotnych mistrzów Polski jest Włoch, Roberto Piazza.

 

Według informacji "Dziennika Łódzkiego", działacze bełchatowskiego klubu odbyli już pierwsze rozmowy z włoskiem szkoleniowcem i obie strony wyraziły chęć podjęcia współpracy. Sprawa ma zostać sfinalizowana w najbliższych dniach, ponieważ szefowie żółto-czarnych jak najszybciej chcą skompletować zespół na przyszły sezon. Wśród kandydatów na asystenta Włocha wymieniany jest Michał Winiarski, który pod koniec poprzedniego sezonu ogłosił zakończenie sportowej kariery. Dotychczas umowy z PGE Skrą przedłużyli: Marcin Janusz, Karol Kłos, Robert Milczarek, Nikołaj Penczew oraz Mariusz Wlazły. Do zespołu dołączyli także rozrywający Grzegorz Łomacz oraz środkowy Patryk Czarnowski.

 

Jeśli Piazza przyjmie ofertę z Bełchatowa, nie będzie to jego debiut w PlusLidze. W sezonie 2014/2015 prowadził Jastrzębski Węgiel, a jego drużyna zajęła wówczas czwarte miejsce, ponosząc porażkę w pięciomeczowym pojedynku o brąz ze Skrą. W swojej karierze Piazza prowadził m. in. Sisley Treviso, Bre Banca Lannutti Cuneo, Olympiakos Pireus, a w ostatnim sezonie drużynę mistrza Włoch Azimut Modena, lecz w lutym stracił posadę po klęsce swej drużyny z Calzedonią Verona. W dorobku ma 13 tytułów mistrza Włoch, trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów i dwukrotnie zdobywał srebro tych rozgrywek.

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie