NiP wykupuje slot Fnatic Academy i tworzy nowy zespół

E-sport
NiP wykupuje slot Fnatic Academy i tworzy nowy zespół
fot. nip.gl

Mateusz „Kikis” Szkudlarek i spółka nie zagrają jednak w EU LCS. Organizacja Ninjas in Pyjamas zdecydowała się na zakup ich slota oraz stworzenie całkowicie nowego zespołu, informuje portal ESPN.

NiP zdecydowało się na powrót do profesjonalnej sceny League of Legends. W tym celu wykupili oni slota w EU LCS, który przysługiwał Fnatic Academy. Nie byłoby w tym transferze nic dziwnego, gdyby nie to, że włodarze NiP-u zdecydowali się na stworzenie całkowicie nowego zespołu w miejsce ekipy Fnatic Academy. Sytuacja jest bardzo kontrowersyjna, ponieważ gracze dopiero co wywalczyli sobie w ciężkich bojach miejsce w najlepszej lidze Europy. Sami zawodnicy wypowiadają się dość jednoznacznie o całej sprawie na Twitterze i wydają się być zdruzgotani decyzją Fnatic i NiP. Kublai „Kubz” Barlas uchylił rąbka tajemnicy, mówiąc, że Fnatic miało wiele ofert od różnych organizacji, które chciały zatrzymać graczy w swoich szeregach. Zdecydowali się jednak na ofertę NiP-u, ale nie podali powodu dlaczego padło właśnie na „Ninje”.

 

Niektorzy, np.  trener ROCCAT, Fabian „Grabbz” Lohmann,  uważają, że wina leży po stronie Riot Games, które nie powinno dopuszczać do takich kuriozalnych sytuacji, a także zapewnić stabilność zatrudnienia zawodników. Niemniej jednak, nowy zespół Ninjas in Pyjamas będzie miał ciężkie zadanie do wykonania: nie dość, że przyjdzie im zmierzyć się m.in. z świetnym G2 Esports, to do tego społeczność z pewnością będzie obarczać ich winą za zaistniałą sytuację. Jeśli wszystkie informacje przekazane przez ESPN zostaną potwierdzone, to skład NiP prezentuje się następująco:

 

Kim „Profit” Jun-hyung – Top

Illyas „Shook” Hartsema – Jungle

Kim „Nagne” Sang-moon - Mid

Martin „HeaQ” Kordmaa – Bot

Hampus „sprattel” Mikael Abrahamsson – Support

 

Aleksander Błażejewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze