El. MŚ 2018: Polki nie dały szans Cypryjkom!

Polskie siatkarki mimo początkowych problemów pewnie pokonały reprezentację Cypru 3:0 (25:14, 25:17, 25:15 ) w swoim pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do MŚ 2018. W środę Polki zagrają z Islandią.

Początek meczu był bardzo nerwowy, dużo było zepsutych zagrywek i autowych ataków z obu stron siatki. Polki miały problemy z przyjęciem trudnej zagrywki Eriki Zembyli i przy stanie 13:11 trener Jacek Nawrocki poprosił o pierwszą przerwę. Po jej zakończeniu niewiele się zmieniło, nadal gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero udany atak Bereniki Tomsi dał Polkom odrobinę oddechu (16:13). Okazało się, że był to kluczowy moment tego seta. Polki rozpędziły się i do końca oddały tylko jeden punkt.

Po przerwie ponownie sporo krwi Polkom napsuła Zembyla, po jej zagrywkach Cypryjki prowadziły 4:1. Gospodyniom udało się szybko odrobić straty i na pierwszą przerwę techniczną schodziły przegrywając tylko jednym punktem (7:8). Po kilku przejściach seria kąśliwych zagrywek Natalii Mędrzyk dała prowadzenie 18:11. Cypryjki na chwilę zerwały się jeszcze do walki ale skuteczne bloki i dobra zagrywka ostudziły ich zapał. Set zakończyła atakiem z krótkiej Zuzanna Efimienko - Młotkowska.

W trzeciej partii za Malwinę Smarzek pojawiła się Patrycja Polak. To jej atak przełamał fatalny początek Polek, które w pierwszej fazie seta przegrywały już 1:7. Na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Cypryjek 8:3. Po serii kontrataków i bloków gdy na zagrywce stanęła Berenik Tomsia gospodynie objęły prowadzenie 20:11. Tej przewagi Polki już nie roztrwoniły, a mecz zakończyła atakiem z drugiej linii Tamara Kaliszuk.

Polska - Cypr 3:0 (25:14, 25:17, 25:15)

Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Efimienko - Młotkowska, Berenika Tomsia, Agnieszka Kąkolewska, Agata Witkowska (L) – Patrycja Polak, Marlena Pleśnierowicz, Tamara Kaliszuk.

Cypr: Stella Ioannou, Andrea Charalambous, Vasiliki Chatzikonstanta, Andri Iordanous, Katerina Zakchaiou, Erika Zembyla, Christiana David (L) – Ioanna Leonidou, Christiana David (L), Aspasia Hadjichristodoulou.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje! Jutro Polki zagrają z Islandią

POLSKA - CYPR 3:0, 25:15 Koniec meczu! Polki od zwycięstwa zaczynają turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Cypryjki nie pokazały nic specjalnego, ale i tak brawa za walkę.

POLSKA - CYPR 2:0, 23:15 Patrycja Polak w ostatnich akcjach kończy wszytsko.

POLSKA - CYPR 2:0, 22:15 Trzy punkty dzielą Polki od zwycięstwa. Cypryjki należy pochwalić za grę do końca

POLSKA - CYPR 2:0, 21:12 Pleśnierowicz wchodzi i zodbywa punkt

POLSKA - CYPR 2:0, 20:12 Podwójna zmiana u Polek.

POLSKA - CYPR 2:0, 20:11 Blok Joanny Wołosz i mamy już 9 punktów przewagi

POLSKA - CYPR 2:0, 18:11 Nie pozwalamy na nic rywalkom. Wołosz i Efimienko coraz częsciej grają krótką, a rywalki są bezradne. Po chwili as serwisowy

POLSKA - CYPR 2:0, 16:11 Przerwa techniczna. Polki już bardzo blisko zwycięstwa w calym meczu

POLSKA - CYPR 2:0, 15:11 I znowu blok Polek, a konkretnie Efimienko

POLSKA - CYPR 2:0, 14:11 Świetnie gramy blokiem i już trzy punkty przewagi Polek.

POLSKA - CYPR 2:0, 11:11 I mamy remis. Brawo Polki, choć duża w tym zasługa błędów rywalek

POLSKA - CYPR 2:0, 10:11 A na dodatek złe przyjęcie rywalek

POLSKA - CYPR 2:0, 9:11 Dobra szybka akcja Polek! Wreszcie!

POLSKA - CYPR 2:0, 8:10 Psują atak rywalki

POLSKA - CYPR 2:0, 7:10 Kąkolewska dobrym serwisem daje sygnał Polkom. Trzy punkty przewagi Cypryjek.

POLSKA - CYPR 2:0, 4:8 Patrycja Polak kończy kolejny atak. Dobrze weszła w mecz Polka

POLSKA - CYPR 2:0, 3:8 Biało-Czerwone odrabiają straty, ale trzeba przyznać, że mają dużo szczęscia. Na pierwszą przerwę Polki schodzą z pięciopunktową stratą.

POLSKA - CYPR 2:0, 2:7 W końcu Polki kończą serię rywalek.

POLSKA - CYPR 2:0, 1:6 Najwyższa przerwaga naszych rywalek dzisiaj! fatalnie zaczynamy trzecią partię. Źle ustawiliśmy blok

POLSKA - CYPR 2:0, 1:3 podobnie zaczął się drugi set. Polki muszą się skoncentrować

POLSKA - CYPR 2:0, 0:2 Zaczynamy ze słabym przyjęciem i Cypryjki na prowadzeniu.

Zaczynamy, miejmy nadzieję ostatniego seta!

POLSKA - CYPR 2:0, 25:17 Kończymy seta! W drugiej parti Cypryjki nieco bardziej się postawiły, ale i tak wygrywamy pewnie.

POLSKA - CYPR 1:0, 23:16 I jeszcze do tego agresywna zagrywka

POLSKA - CYPR 1:0, 22:16 Coraz pewniej Polki radzą sobie w ataku

POLSKA - CYPR 1:0, 20:15 Berenika Tomsia trzyma nasz atak i kończy kolejną akcję

POLSKA - CYPR 1:0, 19:14 Cypryjki jednak same oddają nam punkty.

POLSKA - CYPR 1:0, 18:14 Kolejny moment dekoncentracji. Czysta siatka, a atak nieudany

POLSKA - CYPR 1:0, 18:12 teraz dwie dobre akcje w wykonaniu przyjezdnych.

POLSKA - CYPR 1:0, 18:11 Scenariusz nieco podobny jak w pierwszej partii. Najpierw wyrównana gra, a potem Polki uciekają.

POLSKA - CYPR 1:0, 16:11 Powiększamy przewagę! Polkom trzeba oddać, że bardzo dobrze serwują. Druga przerwa techniczna

POLSKA - CYPR 1:0, 13:11 Drugi set nieco słabszy w wykonaniu Polek, ale mimo wszytsko w dalszym ciągu prowadzimy.

POLSKA - CYPR 1:0, 12:9 Znowu długa wymiana dla Polek.

POLSKA - CYPR 1:0, 10:8 Kąkolewska bardzo dobrze w polu zagrywkowym i dwa oczka przewagi na naszym koncie.

POLSKA - CYPR 1:0, 9:8 Ładny skrót Mędrzyk i wracamy na prowadzenie. Zmiana w ekipie Cypru

POLSKA - CYPR 1:0, 7:8 Cypryjki również nie są za skuteczne, ale od pewnego czasu nauczyły się obijać polski blok. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

POLSKA - CYPR 1:0, 6:7 Trzy błędy Polek i znowu przegrywamy

POLSKA - CYPR 1:0, 6:4 W końcu skuteczny atak. Wołosz jak na razie bardzo dobrze rozgrywa, ale atakujące nie zawsze to wykorzystują.

POLSKA - CYPR 1:0, 4:4 Berenika Tomsia fantastycnzie blokuje rywalkę. Mamy remis

POLSKA - CYPR 1:0, 2:4 Polki dobrze radzą sobie w obronie, ale w ataku ich skuteczność jest fatalna. Dużo błędów po obu stronach.

POLSKA - CYPR 1:0, 1:3 Nie kończymy ataków i Cypryjki już prowadzą.

POLSKA - CYPR 1:0, 1:0 Zaczynamy od prowadzenia, ale akcja niezbyt ładna

Zaczynamy drugą partię!

POLSKA - CYPR 1:0, 25:14 Asem serwisowym kończymy pierwszego seta!

POLSKA - CYPR 0:0, 23:14 Trener Cypryjek prosi o przerwę, a Polki pewnie zmierzają po triumf w pierwszej partii

POLSKA - CYPR 0:0, 22:14 Krótka w wykonaniu Zuzanny Efimienko

POLSKA - CYPR 0:0, 20:14 Rozgrywająca Cypryjek również odpowiada kiwką.

POLSKA - CYPR 0:0, 20:13 Ładna kiwka Joanny Wołosz i powiększamy prowadzenie.

POLSKA - CYPR 0:0, 18:13 Chyba najdłuższa akcja tego meczu i górą Polki! Bardzo dobrze w defensywie nasza libero Agata Witkowska.

POLSKA - CYPR 0:0, 16:13 Druga przerwa techniczna. Polki nie grają najlepiej, ale najważniejsze, że prowadzą.

POLSKA - CYPR 0:0, 15:13 Bardzo dobry blok Cypryjek, ale po chwili psują one swoją zagrywkę.

POLSKA - CYPR 0:0, 14:12 W końcu Polki skuteczne w ataku

POLSKA - CYPR 0:0, 12:11 I dwie genialne zagrywki Cypryjek. Tracimy przewagę i Jacek Nawrocki prosi o przerwę.

POLSKA - CYPR 0:0, 12:9 Kolejne proste błedy, Biało-Czerwone nie potrafią skończyć akcji!

POLSKA - CYPR 0:0, 11:7 Cypryjki mają bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki. Polki jednak na własne życzenie niekiedy oddają punkty.

POLSKA - CYPR 0:0, 9:4 Kolejna świetna zagrywka Mędrzyk, tym razem as!

POLSKA - CYPR 0:0, 8:4 Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z czteropunktową przewagą. Ostatnie punkty zawdzięczamy bardzo dobrej zagrywce.

POLSKA - CYPR 0:0, 6:4 Wreszcie uciekamy rywalkom na dwa oczka. Świetnie Polki tym razem zagrały w obronie

POLSKA - CYPR 0:0, 5:4 Cypryjki psują zagrywkę za zagrywką

POLSKA - CYPR 0:0, 3:3 Wyrównany początek, Polki nieco zagubione w defensywie

POLSKA - CYPR 0:0, 1:2 Polki odpowiadają, a po chwili to one wychodzą na prowadzenie

POLSKA - CYPR 0:0, 0:1 Pierwszy, udany atak Cypryjek

Polski zaczną w następującym składzie: Kąkolewska, Wołosz, Tomsia, Efimienko, Mędrzyk, Smarzek, Witkowska (libero).

Czas na hymny oby państw!

Fawortykami tej grupy są Serbki. Awans na MŚ wywalczy zwycięzca, a drugi zespół zagra w barażach.

Dzisiaj odbyły się już dwa spotkania w naszej grupie. Najpierw Czeszki pokonały Słowaczki 3:1, a później Serbki rozbiły Islandki 3:0.

Witamy i zapraszamy na pierwsze spotkanie żeńskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata. Dziś polskie siatkarki podejmą na Torwarze Cypr.