Kyle Russell w minionym sezonie nie był w stanie przebić się do wyjściowego składu zespołu, choć grał zarówno na przyjęciu, jak i w ataku. Przed transferem do Będzina Amerykanin występował tylko w rozgrywkach akademickich w swoim kraju. Jeszcze nie wiadomo, w jakim klubie 24-latek będzie występował w następnym sezonie.

 

– Niestety PlusLiga była dla mnie bardzo wymagająca. Przykro mi, że nie spełniłem pokładanych we mnie nadziei, ale mimo to dziękuję sztabowi trenerskiemu za szanse, które od niego otrzymałem – powiedział amerykański siatkarz.

 

W zespole 11. drużyny minionego sezonu PlusLigi nadal będzie występował Artur Ratajczak. Środkowy do ekipy z Będzina dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 z Lotosu Trefla Gdańsk. Mierzący 206 cm wzrostu siatkarz w swoim dorobku ma wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski zdobyty z gdańskim klubem w 2015 roku.

 

– Zaczęliśmy coś wspólnie tworzyć i razem chcemy to kontynuować. W zespole jest bardzo fajna atmosfera, silna więź między zawodnikami. Naprawdę warto zostać i grać w Będzinie – mówił Ratajczak.

 

W przyszłym sezonie zawodnikami MKS-u nadal będą Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch, Jonah Seif, Łukasz Kozub, Zlatan Yordanov. Zespół opuścił Nathan Roberts, a do ZAKSY po okresie wypożyczenia powrócił Krzysztof Rejno.