Włoski szkoleniowiec poprowadzi beniaminka PlusLigi

Siatkówka
Włoski szkoleniowiec poprowadzi beniaminka PlusLigi
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Trener Emanuele Zanini od przyszłego sezonu poprowadzi drużynę beniaminka PlusLigi Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Włoski szkoleniowiec po raz pierwszy w swojej trenerskiej karierze poprowadzi klub z Polski.

- Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Aluron Virtu z kliku powodów. Pierwszym powodem jest ogromne zainteresowanie siatkówką w Zawierciu – podkreślił  trener Emanuele Zanini. - Oglądałem spotkania barażowe i atmosfera, która panowała na trybunach była rewelacyjna - mówi nowy szkoleniowiec klubu z Zawiercia.

 

- Podoba mi się charakter zawodników oraz to, że nie ma dla nich straconych piłek, co pokazali w niejednym meczu. Jesteśmy w trakcie budowania nowego składu. Chciałbym, aby nowy zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Myślę, że po wzmocnieniu kilkoma zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze - dodał.

 

52-letni Zanini w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził m.in. drużyny z włoskiej Serie A z Werony, Modeny, czy Perugii oraz ligi austriackiej. W latach 2008-2011 był trenerem reprezentacji Słowacji, z którą dwukrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Europejskiej (2008, 2011), a w latach 2013-2016 prowadził reprezentację Turcji.

 

Dominik Kwapisiewicz, który dotychczas był pierwszym trenerem Aluron Virtu, zostanie asystentem Włocha. Sztab szkoleniowy uzupełnią statystyk Krzysztof Makaryk, trener przygotowania fizycznego Jakub Gniado oraz fizjoterapeuta Tomasz Banyś.

 

Aluronu Virtu Warta Zawiercie, najlepsza drużyna rozgrywek 1 Ligi w barażu o PlusLigę pokonała AZS Częstochowa, w rywalizacji do trzech zwycięstw 3-1 (3:0, 1:3, 3:2, 3:0), tym samym zapewniając sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2017/2018.

ask, Polsat Sport, aluronwarta.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie