25:5! Rekordowe zwycięstwo polskich siatkarek (WIDEO)

Takie wyniki niezbyt często zdarzają się w meczach o punkty na poziomie reprezentacyjnym. Polskie siatkarki w drugim secie eliminacyjnego starcia z Islandią rozbiły rywalki aż 25:5!

Podopieczne Jacka Nawrockiego były zdecydowanymi faworytkami starcia z Islandią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018. W pierwszym secie Polki wygrały 25:16, a w drugim urządziły na Torwarze prawdziwy pogrom, ogrywając rywalki 25:5!

Polki dominowały od początku do końca tej partii, a siatkarki z Islandii wywalczyły zaledwie 1 (jeden!) punkt, który zdobyła Elisabet Einarsdottir; pozostałe cztery zapisały na swym koncie po błędach gospodyń: trzech zepsutych zagrywkach i jednym autowym ataku. W polskiej drużynie najlepiej punktowała Tamara Kaliszuk (7 oczek, dwa bezpośrednio z zagrywki). Gospodynie 13 punktów wywalczyły po skutecznych atakach, 5 bezpośrednio z zagrywki, a 2 blokiem.

W trzeciej partii Polki wygrały 25:18 i triumfowały w całym spotkaniu 3:0. W kolejnych eliminacyjnych bojach siatkarki trenera Nawrockiego zmierzą się ze Słowacją (czwartek, 25 maja), Czechami (sobota, 27 maja) oraz Serbią (niedziela, 28 maja).