Cuprum Lubin znalazł następcę Ruska

Cuprum Lubin zakontraktował nowego zawodnika. Kontrakt z zespołem podpisał Bartosz Makoś. Ma przed sobą trudne zadanie, bo młody libero ma zastąpić doświadczonego Pawła Ruska.

Cuprum Lubin buduje skład przed najbliższym sezonem i ogłasza kolejne transfery. Drużyna przechodzi gruntowne zmiany, z klubem pożegnali się między innymi rozgrywający Grzegorz Łomacz, trener Gheorghe Cretu, a także wspomniany Paweł Rusek.

Nowym libero został Bartosz Makoś, który ostatni występował w drużynie Jastrzębskiego Węgla. Będzie to jego pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, do tej pory występował tylko w Młodej Lidze i zajął w niej 6. miejsce. W ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył złoty medal i został wybrany najlepszym libero. Makoś ma 19 lat i mierzy 175 cm wzrostu.

Nie jest to pierwszy zawodnik zakontraktowany w zespole. Wcześniej do klubu dołączyli przyjmujący Milos Terzić i Filip Biegun, a także rozgrywający Michał Masny. Nowym trenerem został Patrick Duflos.