Nie będzie parady mistrzowskiej Chelsea w Londynie

Piłka nożna
Nie będzie parady mistrzowskiej Chelsea w Londynie
fot. PAP/EPA

Po zamachu w Manchesterze, w którym poniedziałek zginęły 22 osoby a ponad sto zostało rannych, piłkarski mistrz Anglii Chelsea Londyn odwołał zaplanowaną na niedzielę paradę mistrzowską. "W związku z tymi wydarzeniami byłaby niestosowna" - napisano w oświadczeniu.

Zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

 

"Wszyscy związani z Chelsea składają kondolencje wszystkim tym, którzy ucierpieli w poniedziałkowym ataku terrorystycznym w Manchesterze. W związku z tymi wydarzeniami uważamy, że przeprowadzenie parady mistrzowskiej w niedzielę w Londynie byłoby niestosowne. Mamy nadzieję, że nasi kibice zrozumieją tę decyzję" - podkreślono.

 

Piłkarzy Chelsea czeka jeszcze jeden mecz o stawkę w tym sezonie - sobotni finał Pucharu Anglii, w którym zmierzą się z lokalnym rywalem Arsenalem. "The Blues" zagrają w czarnych opaskach na ramieniu. Klub zapowiedział też pomoc finansową ofiarom zamachu, nie podając szczegółów.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze