Polska - Islandia. Transmisja w Polsacie Sport

Czas na drugi dzień zmagań turnieju eliminacyjnego do siatkarskich mistrzostw świata kobiet! Już w środę, w warszawskim Torwarze Polki zmierzą się z Islandkami! Transmisja meczu w Polsacie Sport!

Marsz w kierunku kwalifikacji do mistrzostw, które w przyszłym roku odbędą się na parkietach w Japonii, Polki rozpoczęły we wtorek. W inaugurującym spotkaniu pewnie wygrały z Cypryjkami 3:0 (25:14, 25:17, 25:15). Gra Biało-Czerwonych nie była jednak równa i nasze reprezentantki nie ustrzegły się błędów. Wystarczy powiedzieć, że na początku trzeciego seta na przerwę techniczną schodziły przy stanie 3:8... Ważne, że w decydujących momentach meczu potrafiły jednak zmienić losy spotkania i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę!

Początek przygody kobiecej reprezentacji Islandii z turniejem nie należał do łatwych. W pierwszym meczu nasze środowe rywalki zostały dosłownie "zmiecione" z parkietu przez faworytki - srebrne medalistki z Rio de Janeiro - Serbki 3:0 (25:13, 25:15, 25:9). W konfrontacji z Polkami również nie będzie im na pewnością łatwo. Obecnie plasują się bowiem na odległym 97. miejscu w rankingu FIVB i przez komentatorów, a także ekspertów, są uważane za jedną z najsłabszych drużyn imprezy.

Przed meczem Polska - Islandia, na antenie Polsatu Sport, transmitowane będą spotkania Czechy - Serbia (15.30) i Cypr - Słowacja (18.00).

Transmisja meczu Polska - Islandia od godziny 20.00 w Polsacie Sport. Komentują Marek Magiera i Maciej Jarosz.