Truszyńska trenerem Vistalu Gdynia

Piłka ręczna
Truszyńska trenerem Vistalu Gdynia
fot. PAP/Adam Warżawa

Agnieszka Truszyńska została trenerem piłkarek ręcznych Vistalu Gdynia. 46-letnia była reprezentantka biało-czerwonych zastąpiła w zespole mistrza Polski Pawła Tetelewskiego, który po trzech latach z powodów osobistych wrócił do rodzinnych Kielc.

Nowa trenerka jest wychowanką Błękitnych Mirsk, a w ekstraklasie występowała w Bałtyku Gdynia, Monteksie Lublin (została z nim w 1995 roku mistrzem Polski), a następnie w AZS AWFiS Gdańsk. Z tym ostatnim klubem zdobyła dwa brązowe, srebrny oraz w 2004 roku złoty medal. W reprezentacji Polski rozegrała 112 meczów i zdobyła w nich 165 bramek.

 

Truszyńska jest także szkoleniowcem kadry narodowej juniorek młodszych i na przełomie lipca oraz sierpnia weźmie udział w Macedonii w mistrzostwach Europy. W gdyńskim klubie również prowadziła do tej pory juniorki, które w dwóch minionych sezonach wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski. Będzie to jednocześnie jej pierwsza praca z drużyną seniorek.

 

Vistal wznowi przygotowania 3 lipca. Wiadomo, że nie będzie w nich uczestniczyć 22-letnia rozgrywająca Monika Kobylińska, która została zawodniczką niemieckiego zespołu TuS Metzingen.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze