Zmarła niemiecka triatlonistka potrącona przez ciężarówkę na treningu

Inne
Zmarła niemiecka triatlonistka potrącona przez ciężarówkę na treningu
fot. PAP

W środę, wieku 31 lat zmarła niemiecka triatlonistka Julia Viellehner. Przyczyną śmierci sportsmenki były rany, jakie odniosła po potrąceniu przez ciężarówkę podczas treningu.

Do wypadku z udziałem Julia Viellehner doszło 15 maja w okolicach Rimini we Włoszech. Triatlonistka podczas treningu, jadąc na rowerze została potrąca przez mijającą grupę rowerzystów ciężarówkę. Po uderzeniu rower niemieckiej sportsmenki zaczepił o tylne koło pojazdu, ciągnąc 31-latkę po asfalcie i powodując ciężkie obrażenia. Światkiem zdarzenia był m. in. jej trener Tom Stecher.

 

Z miejsca zdarzenia przetransportowano ją śmigłowcem do szpitala w Cesenie, gdzie została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. We włoskich mediach pojawiły się także informację, że aby ratować życie Viellerhner lekarze zdecydowali się amputować jej obie nogi, jednak trener, zdementował te informacje.

 

Po tygodniu walki o życie 31-latka zmarła.

 

Viellerhner w sportowej karierze wywalczyła dwa tytuły wicemistrzyni świata (2013, 2015) w duathlonie oraz wicemistrzyni Niemiec w maratonie (2009). W 2016 roku była także wicemistrzynią Niemiec w triathlonie.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze