PlusLiga: Nowi gracze w Espadonie

Siatkówka
PlusLiga: Nowi gracze w Espadonie
fot. Espadon Szczecin

Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiewicz podpisali kontrakty z Espadonem i w nadchodzącym sezonie będą bronić barw drużyny z Pomorza Zachodniego.

Jaskuła to 19-letni młodzieżowy reprezentant Polski, który występuje na pozycji libero. Mierzący 179 cm wzrostu wychowanek MOS WOLA Warszawa ma na koncie wicemistrzostwa kraju w kategorii kadetów (2015) oraz juniorów (2017). Przed kilkoma dniami zawodnik wywalczył z drużyną narodową awans do finału mistrzostw świata U-21 w Meksyku. Ubiegły sezon Jaskuła spędził w drużynie pierwszoligowego SMS Spała.

– Do podpisania kontaktu z Espadonem przekonała mnie między innymi osoba trenera Michała Gogola. To młody szkoleniowiec, który ma ciekawą wizję rozwoju drużyny oraz zbudowania składu zespołu na najbliższy sezon. Cieszę się, że będę częścią tego projektu i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej siatkarskiej przygodzie – powiedział zaraz po parafowaniu umowy Jaskuła.

Drugi zawodnik, który wzmocnił właśnie ekipę Espadonu, to 19-letni przyjmujący Adrian Kacperkiewicz. Na liście jego dotychczasowych sukcesów także znajdują się srebrne medale kadeckich (2015) oraz juniorskich (2017) mistrzostw Polski. W tym roku, w barwach drugoligowego MOS Wola Warszawa, mający 193 cm wzrostu Kacperkiewicz wywalczył także brąz w kategorii U-23.

– Moim celem zawsze był przede wszystkim odpowiedni rozwój siatkarski oraz występy na parkietach PlusLigi. Chcę spędzać jak najwięcej czasu na boisku i uważam, że drużyna ze Szczecina będzie dla mnie doskonałym miejscem na zdobycie niezbędnych umiejętności i doświadczenia. W zespole Espadonu znajduje się wielu wspaniałych i utytułowanych zawodników, jak choćby Dawid Murek i Michał Ruciak, od których będę się mógł bardzo dużo nauczyć. Zamierzam pokazać się z jak najlepszej strony i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy zdołam wywalczyć sobie miejsce w składzie – skomentował swoje przyjście do Szczecina Kacperkiewicz.

RM, Espadon Szczecin - Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie