Polacy rozgromili Australię w sparingu

Siatkówka
Polacy rozgromili Australię w sparingu
fot. PAP

Przygotowujący się do rozgrywek Ligi Światowej polscy siatkarze rozegrali w Spale mecz sparingowy z reprezentacją Australii. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego nie dali rywalom większych szans i poza pierwszym setem kontrolowali przebieg wydarzeń, wygrywając 5:0.

Dla biało-czerwonych był to drugi sprawdzian przed niedługo rozpoczynającym się turniejem Ligi Światowej. Wcześniej polscy siatkarze wygrali w katowickim Spodku z Iranem 3:0. Tym razem bez udziału kibiców pokonali w Spale Australijczyków, którzy w naszym kraju przygotowują się do sezonu reprezentacyjnego.

 

Przed rozpoczęciem sparingu ustalono, że bez względu na wynik rywalizacja będzie trwać pięć setów. Tylko premierowa odsłona była wyrównana i zakończyła się triumfem Polaków na przewagi. W dalszej fazie dominowali gospodarze, którzy nie pozostawili złudzeń rywalom z Antypodów.

 

Warto podkreślić, że włoski selekcjoner naszej kadry dokonał kilku znaczących roszad w składzie. Na parkiecie nie pojawili się tacy siatkarze jak Bartosz Kurek, Paweł Zatorski, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski i Michał Kubiak. W zamian na boisku pojawili się ci, którzy powinni walczyć o miejsce w kadrze na przyszłotygodniowy turniej w Pesaro. Mowa tutaj o debiutantach w postaci Jakuba Kochanowskiego, Marcina Komendy, Kacpra Piechockiego i Aleksandra Śliwki.

 

Przypomnijmy, że w przyszłym tygodniu nasi siatkarze wybiorą się do Włoch na pierwszy turniej Ligi Światowej, gdzie zmierzą się z reprezentacją gospodarzy oraz Brazylią i Iranem.

 

Polska – Australia 5:0 (31:29,25:11,25:14,25:11,25:11)

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze