Słowacja pokonana. Trzecie zwycięstwo Polek w eliminacjach MŚ

Polskie siatkarki pokonały Słowację 3:1 w swym trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018. Polki odniosły trzecie zwycięstwo, a w kolejnych spotkaniach zmierzą się z Czechami i Serbią.

Biało-czerwone rywalizację o paszporty na mistrzostwa świata rozpoczęły od zdecydowanych zwycięstw nad najsłabszymi drużynami tych eliminacji, najpierw ograły Cypr 3:0 (25:14, 25:17, 25:15), a w kolejnym meczu Islandię 3:0 (25:16, 25:5, 25:18). Reprezentacja Słowacji to drużyna niżej notowana od Polek, ale w przeciwieństwie do poprzednich rywalek, prezentująca siatkówkę na przyzwoitym poziomie. W swym pierwszym meczu w Warszawie Słowaczki uległy Czeszkom 1:3 (25:18, 15:25, 17:25, 16:25), ale sprawiły rywalkom wiele kłopotów w pierwszym secie. W drugim spotkaniu pewnie pokonały reprezentację Cypru 3:0 (25:15, 25:13, 25:10).

Biało-czerwone nerwowo rozpoczęły premierową odsłonę starcia ze Słowaczkami, co wykorzystały rywalki (5:8), ale w środkowej części seta zdołały opanować sytuację: odrobiły straty (10:10) i uzyskały przewagę na drugiej przerwie (16:14). W końcówce podopieczne trenera Nawrockiego uzyskały wyraźną przewagę i pewnie wygrały 25:19. Na początku drugiego seta gospodynie zmiażdżyły rywalki: przy zagrywkach Joanny Wołosz uzyskały prowadzenie 11:0! Mimo iż w kolejnych akcjach Słowaczki próbowały nawiązać walkę, Polki nie dały już sobie odebrać tej przewagi i pewnie wygrały 25:15. Postawa gospodyń w dwóch pierwszych partiach mogła zadowolić kibiców: dobra zagrywka i skuteczna gra Bereniki Tomsi były największymi atutami.

Polki dobrze rozpoczęły również seta numer trzy, uzyskały wyraźną przewagę na pierwszej przerwie (8:3), przeważały w środkowej części seta (16:12), a przy stanie 18:13 wydawało się, że spotkanie zbliża się do końca. Niestety, gra podopiecznych trenera Nawrockiego posypała się w najmniej spodziewanym momencie. Polki nie kończyły ataków, miały spore problemy z przyjęciem i pozwoliły rywalkom na odrobienie strat. Na parkiecie zrobiło się nerwowo, rywalki doprowadziły do rywalizacji na przewagi i wygrały tę wojnę nerwów (26:28).

Podrażnione takim przebiegiem trzeciej partii Polki, kolejnego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia (8:2), przeważały w środkowej części seta (16:11), ale w końcówce znów w grę gospodyń wdarła się niepotrzebna nerwowość i rywalki zmniejszyły straty (19:16). Tym razem jednak reprezentantki Polski nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa i zakończyły to spotkanie (25:19).

W innych czwartkowych spotkaniach Czechy wygrały z Islandią 3:0, a Serbia ograła Cypr również w trzech partiach. Przed drużynami uczestniczącymi w turnieju na Torwarze dzień przerwy, po nim przed Polkami najważniejsze mecze z Czechami (sobota, 27 maja) oraz z Serbią (niedziela, 28 maja). Zwycięzca turnieju uzyska bezpośredni awans do finałów MŚ; druga drużyna zagra w sierpniowym turnieju barażowym.

Polska – Słowacja 3:1 (25:19, 25:15, 26:28, 25:19)

Polska: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Berenika Tomsia, Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Maliwna Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Krzos (libero), Patrycja Polak, Tamara Kaliszuk, Martyna Grajber.
Słowacja: Karin Palgutova, Dominika Drobnakova, Barbora Kosekova, Nina Herelova, Michaela Abrhamova, Nikola Pistelakova, Dominika Valachova (libero) oraz Erica Salanciova, Jaroslava Pencova, Nikola Radosova, Karin Sunderlikova, Michaela Spankova (libero).

Mecz zakończony
POLSKA
3:1
SŁOWACJA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – SŁOWACJA 3:1 (25:19, 25:15, 26:28, 25:19) Koniec meczu! Polki wygrały trzeci mecz w eliminacjach.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 24:19 Dotknięcie siatki po stronie słowackiej! Piłka meczowa dla Polski.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 23:18 Autowy atak Słowaczek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 22:18 Szczelny blok Polek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 21:17 Joanna Wołosz wygrała akcję na siatce.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 20:16 Gabriela Polańska - bardzo ważna piłka dla Polek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 19:16 Jacek Nawrocki poprosił o czas.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 19:15 Jaroslava Pencova - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 19:13 Błąd słowackiej rozgrywającej. Marek Rojko wziął drugi czas.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 18:13 Dotknięcie siatki u Słowaczek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 16:11 Skuteczny atak Malwiny Smarzek z prawego skrzydła i wyraźna przewaga Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 15:10 Agnieszka Kąkolewska skutecznie ze środka.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 13:6 Skutecznie Malwina Smarzek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 11:6 Przestrzelona zagrywka Słowaczek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 10:5 Ogromne problemy z przyjęciem u Polek...

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 10:2 Sześć piłek z rzędu padło łupem Polek. Czas dla trenera Słowacji.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 9:2 Gabriela Polańska z przechodzącej piłki.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 8:2 Jaroslava Pencova - autowy atak i wyraźna przewaga Polek na pierwszej przerwie.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 6:2 Dobry początek gospodyń.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 4:1 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 3:1 Agnieszka Kąkolewska ze środka.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1, 2:0 Rozpoczął się czwarty set spotkania.

POLSKA – SŁOWACJA 2:1 (25:19, 25:15, 26:28) Słowacja wygrywa trzecią partię.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 26:27 Piłka setowa dla Słowacji.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 26:25 Natalia Mędrzyk i znów piłka meczowa dla Polek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 25:25 Agnieszka Kąkolewska ze środka.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 24:25 Blok i piłka setowa dla Słowacji.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 24:24 Gramy na przewagi...

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 24:23 Skuteczny blok Polek. Piłka meczowa!

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 23:23 Skutecznie Malwina Smarzek.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 22:23 Berenika Tomsia dotknęła siatki podczas ataku...

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 22:22 Słowaczki przełamały polski blok i mamy remis.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 22:20 Pomyłka arbitrów przy autowym ataku Bereniki Tomsi.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 21:20 Tamara Kaliszuk zaserwowała w siatkę.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 20:19 Słowaczki złapały kontakt z gospodyniami.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 20:17 Gabriela Polańska skończyła długą wymianę.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 19:15 Berenika Tomsia niezawodna w ataku!

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 18:15 Jacek Nawrocki poprosił o przerwę.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 18:13 Polki coraz bliżej trzeciego zwycięstwa w tych eliminacjach.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 16:12 Skutecznie Berenika Tomsia i cztery oczka zailiczki Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 15:12 Agnieszka Kąkolewska z krótkiej.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 14:11 Joanna Wołosz - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 13:11 Marek Rojko wziął czas.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 12:11 Berenika Tomsia znów skutecznie.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 11:11 Skutecznie na prawym skrzydle Berenika Tomsia.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 10:11 Błąd arbitra, który uznał atak Malwiny Smarzek za autowy. Prowadzenie Słowacji, trener Jacek Nawrocki wziął czas.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 10:10 Słowaczki odrobiły straty...

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 9:8 Słabszy fragment w wykonaniu Polek po pierwszej przerwie.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 9:6 Skuteczny atak Bereniki Tomsi.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 8:3 Skuteczny blok i pięć oczek zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 6:2 Przewaga Polek na początku trzeciej partii.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 4:1 Skuteczny atak Agnieszki Kąkolewskiej.

POLSKA – SŁOWACJA 2:0, 1:0 Od skutecznego bloku Bereniki Tomsi rozpoczął się trzeci set tego spotkania.

Perfekcyjny początek seta Polek! 11:0 ze Słowacją

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

POLSKA – SŁOWACJA 2:0 (25:19, 25:15) Gabriela Polańska skończyła seta skutecznym atakiem ze środka.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 24:15 Natalia Mędrzyk - piłka setowa.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 23:14 Słowaczki nie poradziły sobie z zagrywką Martyny Grajber.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 21:14 Michaela Abrhamova - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 21:12 Dominacja Polek. Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 20:11

Mędrzyk ustrzeliła czoło Słowaczki

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 18:10 Czas dla selekcjonera Słowaczek.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 17:10 Berenika Tomsia - efektowny atak po bloku.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 16:9 Środkowa część seta niezbyt dobra w wykonaniu Polek. Wynik na drugiej przerwie asem serwisowym ustaliła Berenika Tomsia.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 14:9 Skuteczny atak Natalii Mędrzyk.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 13:9 Skuteczny blok Słowaczek.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 12:6 Autowy atak Natalii Mędrzyk

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 12:4 Skuteczny atak Bereniki Tomsi.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 11:4 Teraz dla odmiany seria piłek dla reprezentacji Słowacji. Jacek Nawrocki wziął czas.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 11:1 Przełamany polski blok i pierwszy punkt dla Słowacji w tym secie.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 11:0 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 10:0 Berenika Tomsia... Słowaczki wciąż bez punktu...

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 9:0 Joanna Wołosz - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 8:0 Dominacja Polek na początku seta!

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 6:0 Autowy atak Słowaczek.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 5:0 Mocne otwarcie Polek. Marek Rojko wziął czas.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0, 3:0 Rozpoczynamy drugą partię. Dobry początek Polek przy zagrywkach Joanny Wołosz.

POLSKA – SŁOWACJA 1:0 (25:19) Natalia Mędrzyk skutecznym atakiem zakończyła pierwszą partię!

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 24:18 Natalia Mędrzyk - piłka setowa.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 23:18 Skutecznie z lewego skrzydła Berenika Tomsia.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 22:16 Marek Rojko wziął drugi czas.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 22:16 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 21:16 Skuteczna gra Polek, które powiększają przewagę. Czas dla trenera Słowacji.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 19:16 Gospodynie utrzymują przewagę.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 17:14 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 16:14 Dwa oczka zaliczki Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 15:13 Berenika Tomsia - as serwisowy.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 14:13 Natalia Mędrzyk po bloku rywalek.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 13:12 Skuteczny blok Polek i pierwsze prowadzenie w tym meczu.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 12:12 Berenika Tomsia minęła blok rywalek.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 11:12 Piłka po bloku Polek trafiła w antenkę.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 11:11 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 10:10 Straty odrobione! Autowy atak Słowaczek po trudnej zagrywce Joanny Wołosz.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 5:8 Trzy punkty straty Polek na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 5:7 Skuteczny atak Bereniki Tomsi.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 4:5 Dotknięcie siatki u Słowaczek.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 3:3 Skuteczny blok i Polki odrobiły straty.

POLSKA – SŁOWACJA 0:0, 1:3 Rozpoczynamy trzecie spotkanie Polskich siatkarek w eliminacjach MŚ 2018. Dobry początek Słowaczek.

Polska: Wołosz, Polańska, Kąkolewska, Tomsia, Mędrzyk, Smarzek – Witkowska (libero).
Słowacja: Palgutova, Drobnakova, Kosekova, Abrhamova, Pistelakova, Herelova – Valachova (libero).

Mecz poprowadzi duet arbitrów Toomas Murulo (Estonia) – Nicholas Heckford (Wielka Brytania).

Słuchamy hymnów obu państw.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Marek Magiera i Ireneusz Mazur.

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2018:

2017-05-23: Czechy - Słowacja 3:1 (18:25, 25:15, 25:17, 25:16)
2017-05-23: Serbia - Islandia 3:0 (25:13, 25:15, 25:9)
2017-05-23: Polska - Cypr 3:0 (25:14, 25:17, 25:15 )

2017-05-24: Czechy - Serbia 0:3 (19:25, 19:25, 24:26)
2017-05-24: Cypr - Słowacja 0:3 (15:25, 13:25, 10:25)
2017-05-24: Polska – Islandia 3:0 (25:16, 25:5, 25:18)

2017-05-25: Serbia – Cypr 3:0 (25:10, 25:12, 25:15)
2017-05-25: Islandia – Czechy 0:3 (6:25, 7:25, 13:25)
2017-05-25: Słowacja – Polska (godzina 20.30)

2017-05-27: Cypr – Islandia (15.30)
2017-05-27: Słowacja – Serbia (18.00)
2017-05-27: Polska – Czechy (20.30)

2017-05-28: Islandia – Słowacja (15.30)
2017-05-28: Czechy – Cypr (18.00)
2017-05-28: Serbia – Polska (20.30)

Zwycięzca turnieju uzyska bezpośredni awans do finałow MŚ; druga drużyna zagra w sierpniowym turnieju barażowym.

El. MŚ siatkarek 2018: Czechy rozgromiły Islandię

W drugim spotkaniu trzeciego dnia turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata siatkarek Czechy rozgromiły reprezentację Islandii 3:0. W sobotę Czeszki będą rywalkami Polek. Siatkarki z Islandii nie miały wiele do powiedzenia w dwóch poprzednich meczach. W starciu z wicemistrzyniami olimpijskimi - Serbkami przegrały 0:3 (13:25, 15:25, 9:25), z Polkami również 0:3 (16:25, 5:25, 18:25).

El. MŚ 2018: Trzecie zwycięstwo siatkarek Serbii

Spotkanie reprezentacji Serbii i Cypru zainaugurowało trzeci dzień zmagań rozgrywanego na warszawskim Torwarze turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata siatkarek. Serbki bez kłopotów ograły niżej notowane rywalki 3:0. Wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro, główne faworytki do awansu, rozpoczęły turniej od pokonania Islandii 3:0 (25:13, 25:15, 25:9), a w drugim meczu pewnie pokonały Czechy 3:0 (25:19, 25:18, 26:24).

Słowacja - Polska. Transmisja w Polsacie Sport

Polki po dwóch pewnych zwycięstwach z Cyprem i Islandią przystępują do trzeciej rywalizacji w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2018. Czwartkowymi rywalkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będą Słowaczki. Faworytem tego spotkania bez wątpienia jest nasza reprezentacja. Transmisja meczu Słowacja - Polska od 20:00 w Polsacie Sport.

Rozpoczęliśmy przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Krzysztofa WanioMaciej Jarosz i Łukasz Kadziewicz.

Witamy w relacji na żywo z meczu eliminacji mistrzostw świata siatkarek Polska - Słowacja. Początek spotkania o godzinie 20.30.