W Grodzie Kopernika polski team rywalizował w wielkim finale z BOLL Team, który jest reprezentowany przez Australijczyków Jasona Doyla, Maxa Fricke oraz Rosjanina Grigorija Łagutę. Identyczna historia miała miejsce we czwartkowy wieczór w Landshut, gdzie znowu oba zespoły stanęły pod taśmą w decydującej gonitwie.

 

Lepszy okazał się duet Przemysław Pawlicki - Bartosz Zmarzlik, który podwójnie pokonał Grigorija Łagutę i Jasona Doyla. Co ciekawe, po fazie zasadniczej to ci drudzy mieli więcej punktów i zagwarantowany udział w biegu finałowym. Ekipa Fogo Power musiała rywalizować w wyścigu barażowym, w którym pewnie pokonała Eko-Dir Speedway Team w którego barwach jechali Andrzej Lebiediew oraz Szymon Woźniak.

 

W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach na prowadzeniu z kompletem punktów znajduje się Fogo Power. Ostatnia decydująca runda odbędzie się 17 sierpnia na torze w Gnieźnie.

 

Wyniki:

 

I. Fogo Power: 22+5 w finale
3. Bartosz Zmarzlik (3,1,-,2,3,3) 12 (+2* miejsce w finale)
4. Piotr Pawlicki (-,0,0,-,-,-) 0
16. Przemysław Pawlicki (2*,3,1*,2*,2*) 10+4 (+3 miejsce w finale)

II. BOLL Team: 23+1 w finale
7. Jason Doyle (1,3,2,-,2*,3) 11+1 (+0 miejsce w finale)
8. Grigorij Łaguta (3,2*,1*,3,3,D) 12+2 (+1 miejsce w finale)
18. Max Fricke (1) 1

III. Eko-Dir Speedway Team: 21
5. Andžejs Ļebedevs (0,3,3,0,1*,2) 9+1
6. Szymon Woźniak (2,2*,2*,3,2,1) 12+2

IV. Nice Racing: 18
11. Antonio Lindbäck (3,2*,3,1*,0,1) 10+2
12. Adrian Miedziński (D,3,U,2,1,2) 8
20. Kacper Gomólski - nie startował

V. Trans MF Pro Race Team: 17
9. Martin Smolinski (2,1,1,0,1*,T) 5+1
10. Leon Madsen (1*,0,3,3,2,3) 12+1
19. Mark Riss - nie startował

VI. City Team: 13
1. Kai Huckenbeck (1,3,W,-,0,-) 4
2. Erik Riss (0,1,1,2,3,U) 7
15. Tobias Kroner (1,1) 2

VII. Monster Energy Speedway Team: 11
13. Chris Holder (2,1,2,0,0,1) 6
14. Paweł Przedpełski (0,0,0,2,3,-) 5

Bieg po biegu:
1. B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, K. Huckenbeck, E. Riss 5:1
2. G. Łaguta, Sz. Woźniak, J. Doyle, A. Ļebedevs 4:2
3. A. Lindbäck, M. Smolinski, L. Madsen, A. Miedziński 3:3
4. K. Huckenbeck, Ch. Holder, E. Riss, P. Przedpełski 4:2
5. A. Ļebedevs, Sz. Woźniak, B. Zmarzlik, Pi. Pawlicki 5:1
6. J. Doyle, G. Łaguta, M. Smolinski, L. Madsen 5:1
7. A. Miedziński, A. Lindbäck, Ch. Holder, P. Przedpełski 5:1
8. A. Ļebedevs, Sz. Woźniak, E. Riss, K. Huckenbeck (W/u) 5:1
9. Prz. Pawlicki, J. Doyle, G. Łaguta, Pi. Pawlicki 3:3
10. L. Madsen, Ch. Holder, M. Smolinski, P. Przedpełski 4:2
11. A. Lindbäck, E. Riss, T. Kroner, A. Miedziński (U) 3:3
12. L. Madsen, B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, M. Smolinski 3:3
13. Sz. Woźniak, A. Miedziński, A, Lindbäck, A. Ļebedevs 3:3
14. G. Łaguta, P. Przedpełski, M. Fricke, Ch. Holder 4:2
15. E. Riss, L. Madsen, M. Smolinski, K. Huckenbeck 3:3
16. B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, A. Miedziński, A. Lindbäck 5:1
17. P. Przedpełski, Sz. Woźniak, A. Ļebedevs, Ch. Holder 3:3
18. G. Łaguta, J. Doyle, T. Kroner, E. Riss (U) 5:1
19. B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, Ch. Holder, P. Przedpełski 5:1
20. L. Madsen, A. Ļebedevs, Sz. Woźniak, M. Smoliński (T) 3:3
21. J. Doyle, A. Miedziński, A. Lindbäck, G. Łaguta (D)

Półfinał:
22. B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, Sz. Woźniak, A. Ļebedevs 5:1

Finał:
23. Prz. Pawlicki, B. Zmarzlik, G. Łaguta, J. Doyle 5:1

Klasyfikacja generalna po II rundzie:
1. Fogo Power (10,10) 20
2. BOLL Team (8,8) 16
3. Eko-Dir Speedway Team (3,6) 9
4. Nice Racing (4,4) 8
5. Monster Speedway Team (6,1) 7
6. City Team (2,2) 4
7. Trans MF Pro Race Team (1,3) 4